....

FG 93.7 tarafından düzenlenen, Türkiye'nin ilk ve tek dans müziği festivali, Electronica Festival Istanbul 2011, 4 Haziran'da dans ve elektronik müzik sevenleri Solar Beach'te bir araya getiriyor.

1306751523 24 df - Türkiye'nin İlk ve Tek Dans Müziği Festivali

3 sahnede 40'tan fazla DJ ve canlı performansı katılımcılara "This Is The New Music" sloganıyla sunan Electronica Festival Istanbul 2011, 1 kilometreyi aşan eşsiz kumsala sahip Solar Beach'te gündüz saatlerinde başlayıp katılımcılara en iyi müzik eşliğinde denizin tadını çıkarma ve go-kart, ATV, su sporları gibi aktivitelere katılma imkanı da sağlıyor.

Hem müziği hem de kişiliğiyle house müzik sahnesinin son yıllardaki en büyük fenomeni Riva Starr ülkemizde ilk kez Electronica Festival Istanbul ana sahnesinde müzik severlerle buluşuyor.
Bir müzik grubunun ötesinde, komple sanat projesi olarak tanımlanan Steed Lord, yüksek enerjili electro-pop performansı ve büyüleyici kostümleriyle ana sahneye geleceği taşıyor olacak. Fransız Kitsuné etiketinin son bombası Jupiter de festivalin önemli canlı performanslarından biri olarak öne çıkıyor.
Festivalin ana sahnesindeki diğer isimler ise Popof, Style of Eye, Ümmet Özcan, Andrea Roma, Roderik Flohil & Wietse Smit, Edwin Oosterwal.

Festivalin sürprizleri devam ediyor... Miami ve Ibiza başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında biletleri tükenen görkemli partilerin altında imzası olan ve son yılların en başarılı dans müziği etiketini bünyesinde barındıran Toolroom Knights kendi özel sahnesi ve dans müziğine damgasını vurmuş sanatçılarıyla Electronica Festival Istanbul'da!
Mark Knight ile beraber yaptığı Man With The Red Face çalışmasıyla en önemli dans müziği ödüllerini toplayan ve solo albümünün ardından önlenemez bir yükselişe geçen Funkagenda görsellerle desteklenen yeni hazırladığı canlı performansını Avrupa'da ilk kez Electronica Festival Istanbul'da sahneye koyuyor. Toolroom sahnesinde ayrıca Stefano Noferini, Koen Groeneveld, Paul Thomas, Mark Storie, Richard Dinsdale, Andrea Roma gibi yıldızlar sahne alacak.

Electronica Festival Istanbul'da bu sene VIP bilet sahipleri için de ayrı bir sahne var. Disco ve house dünyasının en saygın şirketlerinden Futureboogie konseptinde hazırlanacak VIP sahnede soul, disco ve house müziğin ünlü grubu Crazy P'nin beyni Hot Toddy ve Futureboogie kurucusu Joe90 muhteşem Futureboogie VIP Stage'de vakit geçirenlere ruhani bir dans deneyimi yaşatacak.


.....