Yeşim Soydan ‘İbret- i Alem’ isimli kitabında 32 yıllık sır perdesini araladı. Soydan kitabında, Bülent Ersoy’un 1974’te Makbule isimli bir nişanlısı olduğunu ve bu genç kızı hamile bıraktığını iddia etti.

Eski gazeteci Yeşim Soydan, ‘İbreti Alem’ isimli kitabıyla magazin gündemini değiştireceğe benziyor.
Mafya dünyasını anlattığı ilk kitabı, ‘İmparator ve Kızı’ ile ses getiren yazar Yeşim Soydan, bu kez magazin dünyamızın gerçeklerini birebir açıklığıyla yansıtan ikinci kitabı ‘İbreti Alem’i piyasaya çıkardı. Sahne ve sinema camiasının zirvedeki isimlerinin, ilginç öykülerini tüm çıplaklığıyla anlatan Soydan’ın en büyük iddiası ise Bülent Ersoy’un geçmişte bir kadını hamile bırakması... Soydan, 32 yıl önce nişanlanan Ersoy’un, Makbule isimli nişanlısını hamile bıraktığını yazarak adeta şok etkisi yarattı.
Soydan’ın kitabındaki iddialar bununla sınırlı değil. Kadir İnanır’ın Kıbrıs’ta bir hemşireyi öldüresiye dövdüğünü ve Necla Nazır’ın hayat arkadaşı Ferdi Tayfur’a nasıl büyü yaptırdığını da anlatan satırların, magazin gündemini değiştirmesine kesin gözüyle bakılıyor. Soydan’ın kitabı İbreti Alem, bir dönemin karanlık noktalarına ışık tutacak bir eser olarak göze çarpıyor. Öte yandan kitapta yaşam öyküsü anlatılan Zeynep isimli kahramanın kimliği de merak konusu olacak...
İbreti Alem isimli kitapta çok sayıda ünlünün geçmişte yaşadığı ilginç olaylar anlatılıyor. Yeşim Soydan imzalı kitap, Uydu Yayıncılık tarafından basıldı. Yakın gelecekte kitabın devamının geleceği belirtildi.