Ünlü sanatçı Farandouri ve Ahmet Kanneci, Livaneli ile Theodorakis'in eserlerini seslendirecek.

61377 - Theodorakis ve Livaneli Ankara'da buluşuyor

Prof. M. Sinan Beksaç başkanlığında 12-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Hacettepe Kadın Hastalıkları ve Doğum Kongresi, bilimsel çalışmaların yanı sıra bir konsere de ev sahipliği yapacak.

Maria Farandouri ile gitar ustası Ahmet Kanneci'nin sahne alacağı 13 Nisandaki konserde, Theodorakis ve Livaneli de hazır bulunacak. Konser, Anatolia Gösteri ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

"Theodorakis ve Livaneli'den Doğmamış Bebeklere Besteler" adlı konserin ilk bölümünde Prof. Erol Erdinç yönetimindeki Hacettepe Senfoni Orkestrası ve Korosu, Theodorakis'in Zorba Balesi Suiti'nin ikinci bölümünü yorumlayacak.

Konserin ikinci bölümünde ise Maria Farantouri ve Ahmet Kanneci, Theodorakis ve Livaneli bestelerini seslendirecek. Konserde mezzosoprano Dolunay Dilek ve kanun sanatçısı Halil Karaduman da yer alacak.

Theodorakis, Prof. M. Sinan Beksaç ve Zülfü Livaneli'nin daveti üzerine bu etkinliğe özel uçakla gelecek. Viya Tour ve Vokaliz Organizasyon iş birliğiyle gerçekleştirilecek konserin biletleri, 35, 45, 55 ve 90 YTL'den Biletix satış noktalarından alınabilecek.