“2007 Mevlâna Yılı Etkinlikleri” 21 Kasım 2007 tarihinde, Türk ve İslâm Eserleri Müzesi, İbrahim Paşa Sarayı’nda gerçekleşecek olan “Sevgiyi Arayış” adlı Tezhip sergisi ile devam ediyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Kültür A.Ş. tarafından organize edilen “2007 Mevlâna Yılı Etkinlikleri” çerçevesinde gerçekleştirilen, “Sevgiyi Arayış” adlı tezhip sergisi 21 Kasım Çarşamba günü, saat 15:00 – 20:00 arasında Türk ve İslâm Eserleri Müzesi İbrahim Paşa Sarayı’nda sanatseverler ile buluşuyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölüm, Tezhip Öğretim Görevlisi Dr.Münevver Üçer tarafından yapılan tezhipler, Türk ve İslâm Eserleri Müzesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’nde bulunan Mevlâna ve Mevlevilik ile ilgili eserler ülkemizde ilk defa olmak üzere birlikte sergilenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen sergiye Cumhurbaşkanımızın eşleri Hayrünnisa Gül hanımefendinin katılımıyla gerçekleşecektir.“Sevgiyi Arayış” Tezhip sergisi, 21 Kasım - 09 Aralık 2007 tarihleri arasında gezilebilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İBB Kültür A.Ş. tarafından organize edilen “2007 Mevlâna Yılı Etkinlikleri” 01 Aralık 2007 tarihinde düzenlenecek olan “Hoşgörü’nün Adı: Mevlâna” adlı konferans ile devam edecek.