Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Sanat Konseyi ve Adana Kent Konseyi'nin Altın Koza Etkinlikleri Kapsamında Düzenlediği "9. Altın Koza 13 Kare Uluslararası Sanat Festivali", KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın da Katılımıyla 4 Aralık Salı Günü Başlayacak.


Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Sanat Konseyi ve Adana Kent Konseyi'nin Altın Koza etkinlikleri kapsamında düzenlediği "9. Altın Koza 13 Kare Uluslararası Sanat Festivali", KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın da katılımıyla 4 Aralık Salı günü başlayacak.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda 17.45'te başlayacak ve 15 Aralık 2007 tarihine kadar devam edecek festival, aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısı olan Rauf Denktaş'ın yapacağı açılış konuşması ve "Kıbrıs ve Sanat" isimli slayt gösterisi ile başlayacak.


Rauf Denktaş ile festivale gelen diğer sanatçılar, Adana kent protokolü, öğrenciler ve Adanalı sanatseverlerin, Belediye Bandosu eşliğinde katılacağı "Dostluk ve Sanat Yürüyüşü" gerçekleştirilecek. Yürüyüş, Büyükşehir Belediyesi önünden başlayarak 75.Yıl Sanat Galerisi'nde sona erecek. Galeride ise "Yavru Vatandan Gelen Işık" isimli serginin açılışı yapılacak. Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanlarının sergisi festival boyunca açık kalacak.

19 Kasım 1995 tarihinde bir fotoğraf çekim gezisine giderken trafik kazası sonucu vefat eden, 13 AFAD üyesi ve kursiyeri anısına, 1999 yılından itibaren düzenlenmeye başlayan festival, daha sonraki yıllarda çeşitli sanat dallarını içeren uluslararası bir etkinlik haline gelmişti.