28 Ekim- 5 Kasım 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 25. İstanbul Kitap Fuarı’nın teması, İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu tarafından “Kitap Fuarı’nın 25 Yılı - Bir Yolculuk Öyküsü” olarak kararlaştırıldı.

238820hg7 - Kitap Fuarı’nın 25 Yılı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Beylikdüzü’nde düzenlenecek olan 25. İstanbul Kitap Fuarı’nın ‘Onur Yazarı’ ve ‘tema’sı belli oldu. İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu’nun oybirliği ile aldığı karar sonucunda Doğan Hızlan, 25. İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı olarak belirlendi.

Bu yıl gümüş yılını kutlayacak olan İstanbul Kitap Fuarı, 1989 yılından beri her yıl ayrı bir tema çerçevesinde, okurla yazarı buluşturan kültür ve edebiyat etkinliklerini de kapsıyor.

500 YAYINEVİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU
Çeyrek yüzyılı geride bırakmanın heyecanıyla, İstanbul Kitap Fuarı bu sene yaklaşık 500 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek.

Kültür etkinlikleri ve imza günlerinde ise, sürpriz konuk yazarların yanı sıra yüzlerce yazar, sanatçı, bilim adamı, gazeteci ve politikacı kitapseverlerle buluşma imkanı bulacak.

16. İSTANBUL SANAT FUARI İLE EŞZAMANLI
25. İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2006 - 16. İstanbul Sanat Fuarı ile eşzamanlı gerçekleştirilecek.