4. Bodrum Uluslararası Bale Festivali, bu yıl 11 - 31 Ağustos 2006 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.
240997 - Uluslararası balenin Bodrum sefası
Bodrum Kalesi’nde saat 21.30’da başlayacak temsillerin bilet fiyatları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 20 YTL. Festival sponsorları arasında NTV Radyo da bulunuyor.

FESTİVAL 11 AĞUSTOS’TA AÇILDI
Tarihi Bodrum Kalesi’nin evsahipliğini yaptığı festivalin açılış temsilini Küba’nın ünlü dansçısı, aynı zamanda İngiltere Kraliyet Balesi başdansçısı Carlos Acosta ve grubu Carlos Acosta Tocororo A Cuban Tale yaptı.
240510 - Uluslararası balenin Bodrum sefası
11 ve 12 Ağustos’ta sahne alan konuk topluluk sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

“OYTUN TURFANDA’YI ANMA GECESİ” 16 AĞUSTOS’TA
Festival’de; Türk Balesi’ne, hem dansı hem de kazandırdığı eserler ile büyük hizmetleri olan Oytun Turfanda anılacak. 16 Ağustos’ta İzmir, Mersin ve Antalya Devlet Opera ve Baleleri’nin ortak programla sahne alacağı “Oytun Turfanda’yı Anma Gecesi”nde ünlü koreografın ‘Yoz Döngü’, ‘Bebek’ ve ‘Hürrem Sultan’ baleleri sahnelenecek.

YILDIZLAR GECESİ 19 AĞUSTOS’TA
Bodrum Uluslararası Bale Festivali’nin klasiği haline gelen Yıldızlar Gecesi; dünya bale literatüründe isim yapmış ve çeşitli başarılara imza atmış dansçıların katılımları ile 19 Ağustos tarihinde sanatseverlerle buluşacak.
Gecede, Stuttgart Devlet Balesi, Çin Ulusal Balesi, Moskova Bolşoy Tiyatrosu Bale sanatçıları, Portekiz Ulusal Balesi, Belçika Kraliyet Balesi dansçılarının yanı sıra Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya Devlet Opera ve Balelerinin yıldız dansçıları katılacak.

FAZIL SAY’IN PATARA QUARTET’İ 21 AĞUSTOS’TA
Ünlü bestecimiz Fazıl Say’ın ilk kez bir dans tiyatrosu için bestelediği ve bu yıl Viyana’da Google Page Rankingömiyeri yapılan Patara Quartet adlı çalışması 4.Bodrum Uluslararası Bale Festivali’nde 21 Ağustos’ta izleyicilerin beğenisine sunulacak. Elio Gervasi’nin koreografisi ile canlı performans gerçekleştirecek Say’ın müziğine ney ve kudüm gibi geleneksel sazların yanısıra opera solist sanatçıları da eşlik ediyor.

“İLKBAHAR TANGOSU” 27 AĞUSTOS’TA
Ankara Devlet Opera ve Balesi, bu sezon Ankara’da Google Page Rankingömiyeri yapılan ve izleyicilerin büyük ilgisini toplayan “İlkbahar Tangosu” adlı eseri 27 Ağustos’ta, Bodrumlu sanatseverler ile buluşturacak. 3 perdelik eserde; ünlü İtalyan koreograf M. Bigonzetti’nin koreografisini yaptığı Kasimir’s Colours, M. Cantalupo ve K. Gdaniec’in koreografisini yaptıkları Concerto ve dünyanın sayılı koreografları arasında gösterilen R. North’un flamenko ve cazın mükemmel birleşiminden ortaya çıkan eseri Entre Dos Aguas adlı balesi sahnelenecek.

“TROCKADERO” 30 VE 31 AĞUSTOS’TA
4. Bodrum Uluslararası Bale Festivali; Monte Carlo’dan ülkemize ilk kez festival için gelecek Les Ballets Trockadero De Monte Carlo’nun gösterisi ile sona erecek. Yabancı topluluk; Kuğu Gölü, Paquita, Les Sylphides, Kuğunun Ölümü gibi klasik balenin en güzel örneklerini farklı ve eğlenceli bir bakış açısıyla ele aldıkları gösterileri ile 30 Ağustos Çarşamba ve 31 Ağustos Perşembe akşamları Bodrumlu sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.