Rembrandt ve çevresindeki sanatçıların toplam 99 deseninden oluşan bir sergi, 7 Ocak 2007’ye kadar Pera Müzesi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık.
249831 - Rembrandt ve çevresi Pera da

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 2006 - 2007 sezonunu, bu sene tüm dünyada 400. yılı kutlanan büyük sanatçı Rembrandt van Rijn’in ve çevresindeki sanatçıların Rotterdam Boijmans van Beuningen Müzesi Koleksiyonu’ndaki desenlerinden oluşan ‘Rembrandt ve Çevresi - Desenler’ sergisiyle açtı.

17. yüzyılın büyük resim ustası Rembrandt van Rijn ve yakın çevresinin Pera Müzesi tarafından ilk kez Türkiye’ye getirilecek ve Koç Allianz desteğiyle sergilenecek 99 desen çalışması, 20 Ekim 2006 - 7 Ocak 2007 tarihleri arasında, Pera Müzesi’nin dördüncü ve beşinci kat sergi salonlarında sanatseverlerin ziyaretine açık.

249828 - Rembrandt ve çevresi Pera da

Sergi süresince Pera Müzesi oditoryumunda, Rembrandt ve sanatını anlatan, uluslararası uzmanların katılacağı ve sanatseverlerin ücretsiz olarak izleyebilecekleri sözel etkinlikler de gerçekleştirilecek.

BOĞAZİÇİ’NİN RUMELİ YAKASI FOTOĞRAFLARI SERGİSİ
Pera Müzesi, aynı tarihlerde üçüncü kat sergi salonunu da Suna ve İnan Kıraç Vakfı Eski İstanbul Fotoğrafları Koleksiyonu’ndan derlenen “Konstantiniye’den İstanbul’a - XIX. Yüzyıl Ortalarından XX. Yüzyıla Boğaziçi’nin Rumeli Yakası Fotoğrafları” sergisine ayırıyor.

249836 - Rembrandt ve çevresi Pera da

Mimar M. Sinan Genim ile araştırmacı Ahmet Abut’un Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü için hazırladıkları aynı adlı kitaba eşlik edecek sergi, o dönemin Caranza, Robertson, Kargopulo; Sebah&Joaillier, Abdullah Biraderler, Gülmez Biraderler gibi usta fotoğrafçılarının yapıtlarından oluşuyor.

‘KAPLUMBAĞA TERBİYECİSİ’Nİ GÖRMEYEN KALDI MI?

Sanatseverler, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonları’ndan derlenen, “Kütahya Çini ve Seramikleri” ile “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” sergilerini ve içinde Osman Hamdi Bey’in ünlü resmi “Kaplumbağa Terbiyecisi”nin de yer aldığı “İmparatorluktan Portreler” sergisini, 2006 - 2007 sezonunda da Pera Müzesi’nin birinci ve ikinci katlarında izleyebilecekler.