Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yeni Sezonu Antakya'da Açıyor11637haber24o - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yeni Sezonu Antakya'da Açıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yeni Sezonu Antakya'da Açıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni sezonu, Şili'li yazar Antonio Skarmeta'nin 'Ateşli Sabır' adlı oyunu ile açtı.

Gaziantep Şehir Tiyatrosu, Antakya Şehir Tiyatrosu'nun düzenlediği 4. Tiyatro Festivalinde Hataylı sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyun, Şili'li bir şair olan Pablo Neruda'nın, Kara Ada'ya sürgüne gönderilmesi ile başlıyor. Dünyaca ünlü şair, siyasi sebeplerle ülkesi dışında yaşamak zorunda kaldığı sürenin küçük bir kısmını burada geçiriyor. Ada'da balıkçı babası ile beraber yaşayan 16 yaşındaki Mario, postahanenin penceresinde yazan iş ilanına başvurarak postacılık mesleğine başlıyor. Mektupları vereceği kişi ise hayran olduğu şair Pablo Neruda'dır.

Mektuplarını taşımakla görevli postacı Mario, Neruda'yla kısa zamanda güzel bir dostluk kuruyor. Ondan, duygularını ifade edebilmeyi ve şiiri öğreniyor. Hayata başka türlü bakmaya başlayan Mario, Kara Ada'nın en güzel kızı Beatrice'e gönlünü kaptırır ama Beatrice'in annesi Roza Gonzales'in, kızını fakir bir postacıya vermeye hiç niyeti yok.

Abdullah Alparslan'ın yönettiği oyunda başlıca rolleri; Özgür Yüksel, Fatih Kaya, Kübra Sağıroğlu ve Eda Yüce oynuyor. 19-20-21 ve 22 Aralık tarihleri arasında Antakya İl Kültür Merkezi tiyatro salonunda düzenlenecek olan Antakya 4. Tiyatro Festivali'nde Gaziantep Şehir Tiyatrosu'nun yanı sıra Kayseri, Şanlıurfa ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tiyatro toplulukları da oyunlarını sergileyecekler.