'Eşrefpaşalılar' Tavşanlı'da Sahnelendi


Kütahya'nın Tavşanlı İlçesinde Tavşanlı İşçi Derneği (Tavişder) Tarafından Düzenlenen Bir Organizasyonla, Özel Başarı İlköğretim Okulu Tiyatro Salonu'nda 'Eşrefpaşalılar' Adlı Tiyatro Sergilendi.


esrefpasalilartavsanlid - 'Eşrefpaşalılar' Tavşanlı'da SahnelendiKütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Tavşanlı İşçi Derneği (Tavişder) tarafından düzenlenen bir organizasyonla, Özel Başarı İlköğretim Okulu Tiyatro Salonu'nda 'Eşrefpaşalılar' adlı tiyatro sergilendi.


Ankara Sanat Evi oyuncularını oynadığı ve 2 seansta düzenlenen tiyatro, İzmir Eşrefpaşa'da yıllar önce içki, kumar gibi kötü alışkanlıklara sahip olan insanlardan bazıları semtin camilerine tayin olan Hocafendi'nin kendileriyle ilgilenmesi üzerine kötü alışkanlıklarından vazgeçmesi konusunu ele alıyor. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, oyunun kendilerini üniversite yıllarında götürdüğünü söyledi. Başkan Güler, tiyatro yönetmeni Serkan Öztürk'e çiçek takdim etti.

Ankara Sanat Evi Yönetmeni Serkan Öztürk ise Tavşanlılıların tiyatroya olan ilgisinden memnuniyet duyduklarını kaydetti. İlçeye tiyatro vesilesiyle 5.kez geldiğine dikkat çeken Öztürk, oyunun kısaca insanların silahı eline nasıl aldığına değil, nasıl bıraktığını anlattığını belirtti. Tavişder Başkanı Mehmet Ceylan ise dernek olarak sosyal kültürel etkinlikler kapsamında düzenledikleri tiyatro için katılımcılara teşekkür etti.