elma kurtlari sahnelerde 5104 o - Elma Kurtları Sahnelerde

Elma Kurtları" şirin mi şirin,rengarenk , capcanlı bir çocuk oyunu. Müzikli çocuk oyunu olan Elma Kurtları'nda çocuğunuz başka diyarlara doğru gidecek. Bu yolculukta onu Fıstık, Topaç, Meraklı Çekirdek, Dedikoducu Çekirdek ve bir çok arkadaşı yalnız bırakmayacak.

1 Perdelik oyun, neredeyse bir cizgi film tadında akıyor. Sahne efektleri ve animasyonlar, oyun içinde oyun güzelliğinde. Bir insanı iyice tanımadan dış görünüşüne bakıp onun hakkında iyi ya da kötü bir karar vermenin ne kadar yanlış olduğunu anlatan oyun, izleyenlerin keyifli vakit geçirmesini sağlarken düşünmeye de yöneltiyor. Oyunda yer alan minik oyuncuların hepsi,birbirinden değerli ve başarılı öğrenciler.

Çocukların hayal dünyasında yeni kapılar açan oyunun müzikleri de çok etkileyici. Her türden canlının, bir arada yaşayabileceklerini vurgulayan oyunda, azmin ve gayretin gücü de sergileniyor. Oyun boyunca seyirciler, çekirdeklerin ve elma kurtlarının amaçlarına erişebilmek için harcadıkları çabayı alkışlıyorlar.

Oyunun yazarı, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden emekli olan, koro sanatçısı Anais Martin. Simdi Fransa’da yaşıyor. Yazarın diğer kitaplarının yanında, üçlü bir de kitap serisi var. "Elma Kurtları" bunlardan ilki. Ondan sonra "Fındık Kurtları" ve "Kitap Kurtları" geliyor.

Elma Kurtları’nı sahneleyen Şebnem Özsaran, bir dosya büyüklüğünde özgeçmişe sahip Konservatuar son sınıfta iken U.S.A Boston New England Conservatory Classic Vocal Education Bölümünü kazandı.Şan ve reji stajını Monaco / Monte-Carlo Operası'nda tamamlayan,İzmir ve İstanbul operalarındaki koro sanatçısı,solist, oyuncu, yorumcu, yönetmen,libretto çevirmenliği kimlikleri, özgeçmiş dosyasının yalnızca ilk birkac sayfasını oluşturuyor.

Müzikleri ve metinleri Anais M. Martin’e ait olan eserin rejisörü Şebnem Özsaran, dekoratörü A. Öncel Kandemir, kostüm tasarımcısı Çimen Somuncuoğlu, koreograf Mehmet Sipahi, ışıktasarımcısı Mustafa Eski.Bazı müziklerde müzikal düzenleme ve stüdyo kayıtları-mix ve mastering müzisyen Hakan Erakgün tarafından ANTDOB için özel olarak yapıldı.

Fıstık Serap Demirhan, Topaç Ferdi Uslu, Hasan Amca Kenan Şahin, Küçük Ali A. Özhan Gümüş, Başkan Çekirdek Mahir Seyrek, Sağır Çekirdek Arzu Aydoğdumu, Dedikoducu Çekirdek Sinem S. Baddal, Meraklı Çekirdek Ceren Tereci, Bıçkın Çekirdek Zafer İşgören, Masalcı Onur Alpaslan, Bıçkın’nın Karısı Selda Serdar ,Kız çocuk-Melissa Erkul,Bıçkın'ın çocukları-Laçin Vandilli,Tuna Öğüt,Delfin D.Kocaay,Elma toplayan işçiler-Çocuk Bale-Aleyna Adıgüzel,Doğa Semerci,Ceydasu Çelebi,Tuana Hazal Tan,Açelya Taşöz,İpek Velioğlu tarafından canlandırılıyor