Tiyatro Ayna, ‘Yaşam Bir Oyun’ ile, 31 Ocak, Çarşamba gününden itibaren Profilo Kültür Merkezi'nde seyircisiyle buluşacak.

257418 - Yaşam Bir Oyun

Dilek Türker’in tiyatrosu Tiyatro Ayna, bu yıl Tiyatro Kedi’nin konuğu olarak Profilo Kültür Merkezi’nde. ‘Yaşam Bir Oyun’, iki usta oyuncu Dilek Türker ve Erol Keskin’den, Sarah Bernhardt’ın yaşam öyküsünü anlatan, tiyatro sanatını taçlandıracak bir oyunculuk gösterisi. John Murell'in yazdığı, Esin Talu Çelikkan’ın çevirisini yaptığı oyunu Hakan Altıner yönetmiş.

John Murell’in yazdığı, “Yaşam Bir Oyun/Sarah Bernhardt”, adlı eser, bu inanılmaz kadının son yılından “bir geceyi” anlatıyor.

Sahnede geçirdiği bir kaza yüzünden sağ bacağı kesilmiş olan 77 yaşındaki Sarah (Dilek Türker), yıllardır yanından hiç ayrılmayan uşağı Pitou (Erol Keskin) ile, gece sabaha dönmeden, maceralı, renkli ve gizemli geçmişine bir yolculuk yapıyor.

Sarah’nın tüm yaşamına damgasını vuran kişiler; annesi, başrahibe Sofie, organizatör Garett, bacağını kesen cerrah, yazar Oscar Wilde ve diğerleri birer birer geçmişin gölgelerinden sıyrılıp, Sarah’nın terasına geliyorlar. Ve bizler büyük bir merakla, bu eşi benzeri olmayan yaşamöyküsünü izliyoruz.


Profilo Alışveriş Merkezi - Salon 2
Mecidiyeköy / İstanbul
Telefon: (212)217 69 25 / 257 79 36 / 257 79 37