Çin Ulusal Akrobasi Topluluğu, dünya turnesi çerçevesinde “China Soul / Çin’in Ruhu” adlı şovlarıyla, 1-7 Şubat tarihleri arasında TİM-Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da sanatseverlerle buluşacak.

258036 - TİMde Çinli akrobatlar: China Soul

Akrobatik bale ve dansın estetik/büyüleyici gösterisi China Soul, İstanbul’da. China Soul, denge kuralları ve yerçekimine meydan okurken, fizik kanunlarını yerlebir ediyor. Grup üyelerinin uluslararası 18 altın madalyası var.

1950’de kurulan Çin Ulusal Akrobasi Topluluğu, halen Çin’deki en büyük devlet akrobasi grubu. Kurulduğundan bugüne dek, 80’in üzerinde ülkede binlerce gösteri yapan grup çeşitli uluslararası akrobasi yarışmalarında 18 altın madalya kazanmış.

1990’da, geleneksel akrobasi kültürünü farklı dans, opera ve Çin Kungfu sanatı fikirleriyle kaynaştıran 8 ayrı gösteri hazırlanmış ve “CHINA SOUL” bunlardan en popüler olanı.

258037 - TİMde Çinli akrobatlar: China Soul

“CHINA SOUL” (Çin’in Ruhu) Çin’de ve uluslararası sahnelerde 1000’in üzerinde gösteri yapmış ve akrobasi ile sanatı bir arada yoğurarak, ‘akrobasi’ sözcüğüne yeni bir anlam kazandırmış. Çin Kültür Bakanlığı tarafından seçilerek, Çin Halk Cumhuriyeti’nin 50. kuruluş yıldönümü kutlamalarında sunulan tek akrobasi gösterisi “CHINA SOUL” olmuş.

3000 yıldan eski bir geçmişi olan Çin Akrobasisi “Doğu sanatlarının incisi” olarak anılır. Bu akrobasi kültürünü temel alan “CHINA SOUL” gösterisi, akrobasi sanatını dövüş, dans ve opera sanatlarıyla birleştiriyor.

Gösteride sunulan, çok ileri ses ve ışık kompozisyonları, özgün sahne tasarımı ve farklı hanedanlara ait renkli giysi ve kostümler izleyicilere Çin tarihinin hanedanlarının farklı sanat tarzlarını sunuyor.

Çin Kültür Ataşeliği’nin desteği...
Grubun Türkiye’ye gelişi Çin Kültür Ataşeliği’nin desteği ile gerçekleşiyor. “CHINA SOUL”, heyecan verici içeriği ve görsel zenginliği ile her yaştan izleyiciyi cezbeden görkemli bir şov özelliğini de taşıyor.

GÖSTERİ PROGRAMI
1 Şubat 2007 Perşembe - saat 21.00
2 Şubat 2007, Cuma - saat 21.00
3 Şubat 2007, Cumartesi - saat 21.00
4 Şubat 2007, Pazar - saat 15.00