Maria Eichhorn ve Asta Gröting, 23 Ekim Cumartesi günü ARTER’de eşzamanlı iki performans gerçekleştirecekler.
René Block'un küratörlüğünü üstlendiği "Starter" sergisinde yer alan sanatçılardan Maria Eichhorn ve Asta Gröting, serginin kapanmasına bir hafta kala, 23 Ekim Cumartesi günü ARTER'de eşzamanlı iki performans gerçekleştirecekler. "Paralel Performanslar" başlığı altında düzenlenen etkinlik saat 14:00'ten 18:00'e kadar devam edecek. Etkinliğe ve ARTER sergilerine giriş ücretsiz.

"TERZİ"
Maria Eichhorn, ARTER'in zemin katındaki sergi mekânında; biçki masası, dikiş makinesi, kumaş ve çeşitli malzemelerle bir terzihane kuruyor. Performansta; Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonu'nun danışmanı René Block'a bu koleksiyonun sergilendiği mekanda terzi Haydar Doğan ve çırağı Musa Koçak tarafından bir ceket dikilecek. İzleyiciler ölçü alınışından provaya ve dikişin tamamlanışına kadar bütün sürece şahit olacaklar.

"KUTUDA"
Asta Gröting, 1993 yılından beri bir kukla ve vantriloklarla "Inner Voice" (İç Ses) adlı bir dizi performans gerçekleştiriyor. Asta Gröting'in kuklası bu kez de ARTER'deki performansta karşımıza çıkacak. Vantrilok Ahmet Albayrak ve kukla sohbet ederlerken, performansın merkezindeki büyük karton kutu sanatçının müdahelesiyle değişime uğrayacak.

ARTER'in açılış sergisi "Starter" 31 Ekim Pazar gününe kadar izlenebilecek.

ARTER'in açık olduğu gün ve saatler:
Salı–Perşembe 11:00 - 19:00
Cuma, Cumartesi ve Pazar 12:00 - 20:00
Mekân Pazartesi günleri kapalı.

ARTER sergilerine giriş ücretsiz.