Mançalı Şövalye müzikalini eserde Don Kişot/Cervantes rolünü de üstlenen Murat Göksu sahneye koyuyor.

Don Kişot/Cervantes rolünü Suat Arıkan'la Murat Göksu ile birlikte dönüşümlü olarak canlandıracak. Eserin orkestra şefliğini Murat Kodallı üstleniyor. Dekor tasarımı Adnan Öngün'e, kostüm tasarımı Gizem Betil'e ait Mançalı Şövalye müzikalinde diğer önemli rolleri Ruhsar Öcal, Şebnem Usanmaz, Çağrı Köktekin, Yücel Özeke,Can Reha Gün ve Ali Murat Erengül paylaşıyorlar.

Eserde şövalyelik üzerine çok fazla kitap okuyan, sonsuz adalete olan güvenini hiç yitirmeyen ve hayatını gezgin bir şövalye olarak sürdürmeye karar veren orta yaşlı beyefendi Alonso Quijana'nın hikayesi, hapse düşen Miguel de Cervantes uşağı ve mahkumlar tarafından bir tiyatro oyunu olarak anlatılmaktadır.

Cervantes kilisenin mallarına vergi toplamak amacı ile el koymaktan hapse düşmüştür. Uşağı ve Cervantes azılı mahkumlar arasında mal varlıklarını ve roman taslaklarını korumalı amacı ile Don Kişot ve Sanço'nun hikayesini canlandırırlar. Hikaye mahkumları derinden etkiler ve Cervantes'in romanı mahkumların elinde yok olmaktan kurtulur; ama hikaye hepsi ile birlikte yaşayacaktır.

Mançalı Şövalye'nin 1 Şubat 2011 Saat 20.00'de galası yapılacak.

Temsil Tarihleri: 01-03-05 Şubat / 03-05 Mart / 05-06 Nisan 2011
Tarihlerinde izlenebilir.