Kavuşursan aşk olmaz demişti. Leylâ Mecnun’a, Ferhat Şirin’e, Romeo Juliet’ine kavuşabilmiş miydi? Peki ama Shakespeare'in kavuşamayan âşıkları Romeo ve Juliet intiharın eşiğinden dönüp evlenseler hatta çocukları olsa sizce ne olurdu? Bu sorunun eğlenceli cevabını İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Tarla Kuşuydu Juliet oyununda bulabilirsiniz.

Daha siz koltuğunuza kurulma telaşına düşmüşken, sahnede yemek telaşına düşmüş Romeo ve Juliet karşılıyor sizi. Evliliklerinin 30. yılına gelmiş bu çiftin hayatları yemek yapmak, bulaşık yıkamak, alışveriş yapmak ve tüm bu rutinlerin ekseninde maddi sıkıntılarla geçmektedir. Dillere destan bir aşktan dönüşmüş ve yenilmiş bu mutsuz evlilik tablosuna dayanamayan Shakespeare mezarından adeta bir “vantilatör “ gibi dönerek gelir.

Ephraim Kishon tarafından yazılan oyunun yönetmenliğini Engin Alkan yapmakta. Aynı zamanda Romeo ve Rahip Lorenzo rolünü de oynayan Engin Alkan’a Juliet rolünde Sevinç Erbulak, Shakespeare rolünde Çağlar Çorumlu ve Romeo Juliet’in kızları Lucretia’yı canlandıran Murat Bavli eşlik ediyor.

Oyun kadar, oyuncuların hem çalıp hem seslendirdikleri müzikler de çok başarılı. Özellikle söz ve müziğin Engin Alkan’a ait olan Aşk Sonsuzluktur oyun sonrasında da dinlediğim parçalardan biri oldu. Shakespeare rolünde Çağlar Çorumlu ise bu oyundaki performansı ile özellikle dikkat çekmekte.

Seyircilerin de oyuna dahil edildiği bu interaktif oyuna ön sıralardan biletinizi alın. Sevdiklerinizle keyifli bir akşamın garantisini veriyor.

Not: Oyun çıkışında spagetti yeme telaşına düşen umarım tek ben değildim.alıntı/Gülsüm Kurtul