Seyircinin beğenisi dörtnala koştu

Yaratıcısının "Özgürlük, tehlike ve beceri üzerine kurulu" diye tanımladığı Zingaro Tiyatrosu'nun "Battuta" adlı atlı gösterisinin dünya Google Page Rankingömiyeri İstanbul'da yapıldı

983zingarob5xk - Zingaro Tiyatrosu Dünya Prömiyeri İstanbul'da Yapıldı

Tempo bir an olsun düşmedi

DÜNYACA ünlü Zingaro Tiyatrosu'nun aylardır beklenen son şovu "Battuta", dünyada ilk kez önceki akşam İstanbul'da gösterildi. Sevil Sabancı tarafından geçen yıl kurulan S Uluslararası Binicilik Merkezi'nin resmi açılışı da bu gösteriyle yapıldı. 1984'te tiyatro sanatçısı ve binici Bartabas tarafından kurulan, insanlar ile atlar arasındaki büyüleyici ilişkiyi ortaya koyan gösteriler gerçekleştirmeyi amaçlayan Zingaro'nun bu yeni gösterisi çok hareketliydi; temposu hiç düşmedi.

Müzik ve görsellik büyüledi

ATLARIN üzerinde "dans eden" binicilerin nefes kesen gösterileri, Fellini filmlerini andıran görüntüler oluşturdu... Gösteri çadırının merkezinden akan su ise tüm koşuşturmanın ortasında dinginliğiyle tezat oluşturuyordu. Görselliğiyle büyüleyen "Batuta"nın en keyifli yanlarından biri de müzikleriydi. Bartabas'ın Romanya ve Balkanlar'ı dolaşarak bir araya getirdiği, düğün ve cenazelerde çalan 15 müzisyenin performansı ayakta alkışlandı. Zingaro, 25 Mayıs'a kadar 16 gösteri sunacak.