Abraham Lincoln: Vampir Avcısı - Abraham Lincoln: Vampir Avcısı

Yapım:

2012 - ABD,
Tür:

Fantastik, Gerilim, Korku,
Süre:
105 dakika
Yönetmen:

Timur Bekmambetov,
Oyuncular:

Mary Elizabeth Winstead,
Rufus Sewell,
Dominic Cooper,
Marton Csokas,
Anthony Mackie,
Alan Tudyk,
Jimmi Simpson,
Joseph Mawle,
Benjamin Walker,
Laura Cayouette,
Robin Mcleavy,
Frank Brennan,
Erin Wasson,
Jaqueline Fleming,
John Rothman,
Edrick Browne,
Alex Lombard,
Müzisyen :

Trent Reznor,
Görüntü Y.:

Caleb Deschanel,
Senaryo:

Seth Grahame-smith,
Senaryo (Kitap):

Seth Grahame-smith,
Yapımcı:

Tim Burton,
Timur Bekmambetov,
Derek Frey,
Jim Lemley,

Filmin Özeti:
19yy.'da Avrupa'yı neredeyse vampirlerin işgali altındadır. Abraham'ın ailesi vatanlarından yeni dünya topraklarına vampirin zulmünden kaçarak gelmiştir. Fakat kısa sürede Abraham buradada ailesini vampirler yüzünden kaybedecektir. İntikam yemini eden Abraham büyük oynar ve Amerika topraklarına başkan seçilir. 11 Güney Eyaleti ile Washington yönetimi arasında çıkan İç Savaş, vampirler ve insanlar arasındaki geçen iktidar mücadelesine dönüşecektir. Lincoln, vampirlerin kökünü kurutmaya kararlıdır...
İç Savaş'ın en önemli ikonlarından biri olan eski ABD başkanını çok farklı bir rolde izleyeceğimiz proje, klasik konulara getirdiği farklı yaklaşımlarla ünlü kazanan yazar Seth Grahame-Smith'in aynı isimli romanından uyarlandı. Daha önce Jane Austen'in kült kitabı Gurur ve Önyargı'sına zombileri ekleyen Grahame-Smith, Lincoln'ü ise bir vampir avcısı olarak ele aldı.
Yönetmenliğini Timur Bekmambetov'un yaptığı film, Abraham Lincoln'un 'gizli günlükleri' üzerinden nasıl vampir avcısına dönüştüğünü anlatıyor... Filmin kadrosunda Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead gibi isimleri izleyeceğiz.

Fragman:

http://www.youtube.com/watch?v=34x6m-ahGIo