i6411000 2 - Operasyon: Argo (2012)

Vizyon tarihi:
30 Kasım 2012

Oyuncular:
Ben Affleck (Tony Mendez) Bryan Cranston (Jack O''Donnell) Alan Arkin (Lester Siegel) John Goodman (John Chambers) Kyle Chandler (Hamilton Jordan) Taylor Schilling (Christine Mendez)


Ekip:
Ben Affleck (Yönetmen) Joshuah Bearman (Senaryo) Chris Terrio (Senaryo) Chris Brigham (Yapımcı) Chay Carter (Yapımcı) George Clooney (Yapımcı) Tim Headington (Yapımcı) Grant Heslov (Yapımcı) Graham King (Yapımcı) David Klawans (Yapımcı) David Klawans (Yapımcı) Alex Sutherland (Yapımcı) Nina Wolarsky (Yapımcı)


Puan:
6.0 / 10

Konu:

Gerçek olaylara dayanan "Argo" altı Amerikalıyı kurtarmak için düzenlenen İran rehine krizinin sahne arkasında ortaya çıkan ve halkın yıllar sonra öğrendiği gizli bir operasyonu anlatıyor. İran devriminin kontrol edilemeyecek noktaya ulaştığı dönemde 4 Kasım 1979''da militanlar Tahran''daki ABD elçiliğine saldırırlar ve içeride bulunan 52 Amerikalıyı rehin alırlar. Ancak tüm bu kaosun ortasında altı Amerikalı kaçmayı başarır ve Kanada büyükelçisinin evine sığınır. Bulunmalarının ve büyük olasılıkla öldürülmelerinin an meselesi olduğunun farkında olan Tony Mendez (Ben Affleck) adında bir CIA "sızma" uzmanı altı Amerikalının ülkeden sağ salim çıkmasını sağlayacak riskli bir plan yapar. Böylesine inanılmaz bir plan ancak filmlerde olmaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=V7ZutJFAe3s