23781 - Benim Annem Bir Dinozor

Vizyon tarihi:
07 Aralık 2012

Oyuncular:
Pamela Adlon ( ) Tara Strong ( ) Yuri Lowenthal ( )

Ekip:

Yoon-suk Choi (Yönetmen) John Kafka (Yönetmen) Adam Beechen (Senaryo) James Greco (Senaryo) Zachary Rosenblatt (Senaryo) Robert Abramoff (Yapımcı) Yoon-suk Choi (Yapımcı) Joonbum Heo (Yapımcı) David Lovegren (Yapımcı) Jae Y. Moh (Yapımcı) Jae Woo Park (Yapımcı)

Konu:
Zamanda yolculuk yapan 3 çocuğun macerası. Bu üç afacan bir anda kendilerini 65 milyon yıl öncesinde bir dinazor tarafından büyütülürken bulurlar.

Ernie ve en yakın arkadaşı Max’le birlikte Dinazor Müzesi’ndeki güvenliği atlatarak çok gizli bir fosilin sergisine girmeyi başarır. Bu sırada Julia güvenlik alarmını çalıştırınca bir grup beceriksiz güvenlik görevlisi peşlerine takılır. Ernie’nin roketli kaykayı onları paha biçilmez değerdeki dinozor fosillerinin bulunduğu yere götürür ve orada güvenlik görevlilerine yakalanırlar.

Bu olayın üstüne dışarı çıkması yasaklanan Ernie Max’lerin evine kaçar. Max’in dahi babasının icat ettiği yumurta şeklinde bir mekanizma geliştirmiştir. Bu mekanizma her ne kadar defalarca denenip çalışmasa da zamanda yolculuk yapmak amacıyla geliştirilmiştir. Julia iki çocuğu yakalamak için aniden içeri daldığı sırada peşi sıra bir kaos yaşanır ve zaman makinası çalışmaya başlar. Zaman makinasının kapıları bu üç çocuğun üzerine kapanmıştır!

Yolculuk bitip de makinanın kapıları tekrar açıldığında çocuklar kendilerini yemyeşil bir vadide dinozorların arasında bulurlar.

http://www.youtube.com/watch?v=BCj0Cb-1Lro