Kuzey Yamacı
Nordwand / North Face


unbekannt1 - Kuzey Yamacı - Nordwand / North Face   (8 Ocak 2010) w992 - Kuzey Yamacı - Nordwand / North Face   (8 Ocak 2010)

eigernordwanddasabenteu - Kuzey Yamacı - Nordwand / North Face   (8 Ocak 2010) w1400 - Kuzey Yamacı - Nordwand / North Face   (8 Ocak 2010)


IMDB Puanı: Film henüz vizyona girmemiş.

Yapım: 2008 ~ Almanya , Avusturya , İsviçre

Tür: Aile , Dram , Gizem , Macera , Spor , Tarih

Oyuncular: Benno Fürmann , Ulrich Tukur , Johanna Wokalek , Martin Brambach , Arnd Schimkat

Yönetmen: Philipp Stölzl

Senaryo: Christoph Silber , Philipp Stölzl , Benedikt Roeskau , Johannes Naber , Rupert Henning

Yapımcı: Gerd Huber , Benjamin Herrmann , ısabelle Welter , Kurt Stocker , Boris Schönfelder

Görüntü Yönetmeni: Kolja Brandt

Görüntü Yönetmeni: Christian Kolonovits

Dağıtım: Tiglon

Filmin Websitesi: http://www.nordwand-film.de/

Süre: 2 saat 1 dk

Gösterim Tarihi: 08 Ocak 2010 (Türkiye)
23 Ekim 2008 (Almanya)
24 Ekim 2008 (Avusturya)
20 Mart 2010 (Japonya)
12 Aralık 2008 (İngiltere)
24 Eylül 2009 (YeniZelanda)
05 Kasım 2009 (HongKong)
21 Ocak 2010 (Hollanda)

Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden beri arkadaş olan Toni ve Andi özellikle bir dağla, “ölü taraf” olarak da bilinen kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki arkadaş hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve eğer başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar, Olimpiyat altın madalyasına da göz kırpacaklardır.

Kuzey tarafının yamacındaki hazırlıkları sırasında Toni’nin sevdiği ilk <a href="http://www.genckolik.net/kadinim-ben/"><a href="http://www.genckolik.net/kadinim-ben/">kadın</a></a> Luise’le karşılaşırlar. Bir gazeteci olan Luise, sadık Nazi muhabiri Arau’yla birlikte Toni ve Andi’nin denemelerini haber yapmak için buradadır. Aralarındaki ateş yeniden alevlenmiştir, ama Luise Arau’ya karşı da bir çekim hissetmektedir. Toni, Avusturyalı Willy ve Endi’yle tanışacakları kuzey tarafına Andi’yle birlikte tırmanmaya başladığında umutsuzluk içindedir.

Başta her şey iyi gider ve hızlı bir ilerleme kaydederler. Eiger’ın yamacındaki Grand Hotel’in terasında bulunan seyirciler, uluslararası basın ve sonunda Toni’nin kendisi için tek erkek olduğunu anlayan Luise dört dağcıyı teleskoplarından hevesle izlemektedir.

Ama dağcılar için işler kontrolden çıkmaya başlar: Hava değişmiş ve Willy yaralanmıştır. Birden, yine dağ kazanacakmış gibi görünür. Ve kuzey tarafında hayatta kalmak için dramatik bir savaş verilirken Luise de hayatının aşkını kurtarmak içini yola çıkar. Zamana ve doğanın güçlerine karşı bir yarış başlamıştır.