İlişki Durumu: Karmaşık
It's Complicated


itscomplicatedposter - İlişki Durumu: Karmaşık - It's Complicated   (29 Ocak 2010)IMDB Puanı: Film henüz vizyona girmemiş.

Yapım: 2009 ~ ABD

Tür: Komedi , Romantik

Oyuncular: Meryl Streep , Steve Martin , Alec Baldwin , Hunter Parrish , Lake Bell

Yönetmen: Nancy Meyers

Senaryo: Nancy Meyers

Yapımcı: Nancy Meyers , Scott Rudin

Görüntü Yönetmeni: John Toll

Görüntü Yönetmeni: Hans Zimmer , Heitor Pereira

Filmin Websitesi: http://www.itscomplicatedmovie.com/

Süre: 2 saat

Gösterim Tarihi: 29 Ocak 2010 (Türkiye)
25 Aralık 2009 (ABD)Senarist/yönetmen, Oscar ödülü adayı Nancy Meyers (Kadınlar Ne İster, Aşkta Herşey Mümkün, Tatil) aşk, boşanma ve ikisi arasındaki her şeyle ilgili komedi filmi It’s Complicated ’da Meryl Streep (15 kez Oscar adaylığı ve iki Oscar ödülü elde eden), Steve Martin ve Alec Baldwin’e (Oscar adayı) yönetmenlik yapıyor.

Jane’in (Streep) üç yetişkin çocuğu, başarılı bir Santa Barbara pastahane/restoranı ve on yıl önce boşandığı eski kocası avukat Jake’le (Baldwin) dostça bir ilişkisi vardır. Fakat Jane ve Jake oğullarının üniversite mezuniyeti için kendilerini şehir dışında bulduklarında, işler karışmaya başlar. Birlikte yedikleri masum bir yemek düşünülmeyen bir şeye dönüşür—yeni bir ilişki. Jake, çok daha genç olan Agness’le (Lake Bell) evlidir ve Jane artık, diğer kadındır.

Jane’in mutfağını değiştirmek için işe alınan mimar Adam (Martin), yeniden alevlenen bu aşkın ortasında kalır. Boşanmasının etkilerini atlatmaya çalışan Adam, Jane’e aşık olmaya başlar, ancak çok geçmeden bir aşk üçgeninin parçası olduğunu fark eder.

Jane ve Jake kendi hayatlarına mı devam etmeli, yoksa aşk ikinci turda gerçekten daha mı güzeldir?