poster - The Wild - Vahşi Doğa


Vahşi doğa, hayvanat bahçesine benzemiyor

'Vahşi Doğa', New York Hayvanat Bahçesi'nde başlayıp Afrika'nın vahşi doğasına uzanan çılgın bir bilgisayar-animasyon filmi.

New York Hayvanat Bahçesi'nde yaşamını sürdüren Ryan adlı yavru aslan yanlışlıkla Afrika'ya gönderilen bir gemiye bindirilir. Onu kurtarmak için bir aslan, bir zürafa, bir anakonda yılanı, bir koala ayısı ve bir sincaptan oluşan beş kişilik ekip Afrika yollarına düşer. Hayvanat Bahçes'nin rahat ortamına alışmış olan sevimli dostlarımız, bu tehlikeli macera sırasında gerçek ormanın nasıl bir yol olduğunu keşfedecek, vahşi doğayla tanışacaklardır.

01 - The Wild - Vahşi Doğa02 - The Wild - Vahşi Doğa

'The Mask' filmindeki çalışmasıyla Oscar adaylığı alan görsel efekt uzmanı Steve 'Spaz' Williams'ın yönettiği 'The Wild'ın yapımcılığını, ILM adlı efekt şirketiyle yaptığı uzun işbirliği sırasında 'The Mask' da dahil olmak üzere, 'The Abyss', 'Jurassic Park', 'Terminator 2: Judgment Day' gibi filmlerdeki bilgisayar kökenli animasyon karakterlere imzasını atan Clint Goldman gerçekleştirmiş. Filmin diğer yapımcısı Beau Flynn ise, bundan dokuz yıl önce 'The Wild' projesini Disney'ee getiren kişi olmuş. Projenin hayata geçirilmesine karar verildikten sonra, yapımcı Goldman ile yönetmen Williams'ın da Disney'e gelmesini sağlayarak kreatif ekibini oluşturmuş.

Seslendirme kadrosunda birbirinden ünlü yıldızlar görev almış. Grubun lideri saygıdeğer aslan Samson'un seslendirmesini Kiefer Sutherland yaparken, Samson'un en iyi arkadaşı olan sincap Benny'nin sesini ünlü komedyen Jim Belushi vermiş. Filmin diğer karakterlerinden zeki zürafa Bridget'i Janeane Garofalo; salak anaconda yılanı Larry'i Richard Kind; kötü niyetli antilop Kazar'ı William Shatner; huysuz koala ayısı Nigel'i ise Eddie Izzard seslendirmiş.. Senaryoyu Mark Gibson, Philip Halprin, Ed Decter ve John J. Strauss birlikte yazmışlar.

03 - The Wild - Vahşi Doğa04 - The Wild - Vahşi Doğa

The Wild

Vizyona Giriş Tarihi
14.04.2006

Türü
Animasyon


Ülke
ABD


Süresi ve Yapım Yılı
95 dakika - 2006


Yönetmeni
Steve 'Spaz' Williams


Oyuncular
Kiefer Sutherland
Jim Belushi
Janeane Garofalo
William Shatner


Senaryo
Ed Decter, Mark Gibson, Philip Halprin, John J. Strauss


Müzik
Alan Silvestri