poster - When a Stranger Calls - Telefondaki Yabancı


Sakın telefonu açma!

Lise öğrencisi Jill Johnson, sıradan bir bebek bakıcılığı işi için gözlerden uzak bir tepede, güzel bir evdedir. Çocukları uyuttuktan, kapıları kilitleyip alarmı çalıştırdıktan sonra koca ev ona kalmıştır. Ama bir yabancı, tedirgin edici bir şekilde defalarca arayarak çocukları kontrol etmesini söyleyince paniğe kapılır. Genç kız arayan numarayı takip ettirip, aramaların evin içinden yapıldığını öğrendiğinde korkusu dehşete dönüşür. Evden sağ çıkmak istiyorsa savaşmak için tüm gücünü toplamalıdır

'Con Air', 'Lara Croft: Tomb Raider' gibi yapımlara imza atmış Simon West'in yönettiği gerilim yüklü 'Telefondaki Yabancı'nın başrollerini Camilla Belle, Brian Geraghty, Katie Cassidy ve Clark Gregg paylaşıyor. Steve Feke ve Fred Walton'ın 1978 tarihli aynı isimli kült filmine dayanan senaryoyu Jake Wade Wall kaleme almış. Müziklerse James Dooley imzasını taşıyor.

01 - When a Stranger Calls - Telefondaki Yabancı02 - When a Stranger Calls - Telefondaki Yabancı


1978'de gösterime giren 'When a Stranger Calls', dünyadaki tüm çocuk bakıcılarını paniğe sürüklemişti. Filmde dehşete düşmüş bir genç kız başroldeydi. Hiç durmadan çalan telefon ve fısıltıyla dile getirilen tehditler, gerilim yüklü sekanslar için zemin hazırlıyordu. Filmde Carol Kane, yüzü olmayan bir adamın 'Çocukları kontrol ettin mi?' diye tekrar tekrar soran meşum telefonlarıyla dehşete düşen çocuk bakıcısını canlandırmıştı.

03 - When a Stranger Calls - Telefondaki Yabancı04 - When a Stranger Calls - Telefondaki Yabancı


When A Stranger Calls


Vizyona Giriş Tarihi
14.04.2006

Türü
Korku


Ülke
ABD


Süresi ve Yapım Yılı
87 dakika - 2006


Yönetmeni
Simon West


Oyuncular
Camilla Belle
Brian Geraghty
Katie Cassidy
Clark Gregg


Senaryo
Jake Wade Wall


Müzik
James Dooley


Görüntü Yönetmeni
Peter Menzies Jr.