Tür : Komedi / Romantik / Dram / Romantik Komedi
Yönetmen : Nora Ephron
Senaryo : Jeff Arch , Nora Ephron , David S. Ward
Görüntü Yönetmeni : Sven Nykvist
Müzik : Marc Shaiman
Yapım : 1993, ABD , 105 dk.

Oyuncular

Tom Hanks (Sam Baldwin) , Meg Ryan (Annie Reed) , Bill Pullman (Walter) , Ross Malinger (Jonah Baldwin) , Rosie O'Donnell (Becky) , Gaby Hoffmann (Jessica) , Victor Garber (Greg) , Rita Wilson (Suzy)
Yeni dul kalan Sam 8 yaşındaki oğlu Jonah ile Seattle'da yaşamaktadır. Ulusal yayın yapan bir radyoda program yapmaya başlayınca birden tüm hayatı değişir. Ülkenin her yerinden kadınlar onun sesiyle tanışır.

Çok uzaklarda yaşayan ve evleneceği adamla ilgili kafasında soru işaretleri olan Annie de bu kadınlardan biridir. Hatta çok etkilendiği bu adama bir de mektup yazmış ama hiç göndermemiştir. Mutlaka Sam'le tanışmak ister ve Seattle'a yolculuk eder.

Bu arada Annie'nin bir arkadaşı o meşhur mektubu göndermeye karar verir. Mektubu Jonah açar ve ihtiyacı olan anneyi bulduğuna karar verir. Oysa Sam ve Annie çoktan tanışmışlardır ve birbirlerine o kadar da uygun olmadıklarını düşünmektedirler.

Filmin senaristlerinden biri ve yönetmeni olan Nora Ephron'ın hikayeyi anlatış şeklindeki aksaklıklara (Sam ve Annie'nin sürekli bir araya gelmesini engelleyen olaylar serisinin biraz yalın ve yüzeysel gibi görünmesine) rağmen; Tom Hanks ve Meg Ryan'ın birbirine müthiş uyan kimyaları bu filmin 1993'ün seyirci tarafından en fazla coşkuyla karşılanan yapımlarından birisi olmasını sağlamıştı. Romantik komedileri sevenlerin mutlaka izlemiş olması gereken filmlerden biri.


Sevginin Bagladiklari 15 - Sevginin Bağladıkları (Sleepless in Seattle)

Sevginin Bagladiklari 14 - Sevginin Bağladıkları (Sleepless in Seattle)

Sevginin Bagladiklari 13 - Sevginin Bağladıkları (Sleepless in Seattle)

Sevginin Bagladiklari 11 - Sevginin Bağladıkları (Sleepless in Seattle)