Afis olumcul deney 4  olumden sonra   3d 634148886234186250!!400x1000aspx - Resident Evil: Ölümden Sonra
Sinemalar.com Puanı:8.2/10
IMDB Puanı:8.3/10
Yapım:2010 ~ ABD, Almanya, İngiltere, Japonya
Tür:3 Boyutlu, Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim, Korku, Macera
Yönetmen: Paul W.S. Anderson
Oyuncular:Milla Jovovich, Wentworth Miller, Ali Larter, Sienna
Guillory, Shawn Roberts, Spencer Locke, Kacey Barnfield, Kim Coates, Sergio Peris-mencheta, Norman Yeung, Mika Nakashima, Boris Kodjoe, Business Man, Christopher Kano, Colin Pitts, Dennis Akayama, Devon Richards, Evin Michaels, Fulvio Cecere, Hiromi Okuyama, Kenta Tomeoki, Mark Casimir Dyniewicz, Nobuya Shimamoto, Peter Kosaka, Ray Olubowale, Shin Kawai, Takato YamashitaSenaryo:Paul W.S. AndersonSenaryo (Kitap):Capcom(video Game)
Yapımcı:Paul W.S. Anderson, Bernd Eichinger, Don Carmody, Jeremy Bolt, Robert Kulzer, Victor Hadida, Martin Moszkowicz, Samuel Hadida, Greg Stechman
Görüntü Yönetmeni:James Cameron, Glen MacPherson, , Vince Pace
Müzik:Tomandandy
Filmin Websitesi:www.residentevil-movie.com
Süre:1 saat 50 dk
Gösterim Tarihi:10 Eylül 2010 (Türkiye)

Serinin ilk filmi vizyonda büyük başarı getirince ardı ardına devam filmleri çekildi fakat çekilen devam filmleri filmden daha çok para kazanma tuzağına düştü. Ölümcül Deney serisinin son filmi de bunlardan farklı değil.Serinin ilk filmi Ölümcül Deney 2002'de vizyona girdiğinde beklediğinden fazla ilgi gördü. Özellikle Milla Jovovich'in kırmızı elbise içinde zombi avlaması erkekleri sinema salonuna çekti. Bu ilgi karşısında sinema şirketi de boş durmadı ve devam niteliğinde 2 film daha çekti. Fakat bunlara film demek pek doğru değil. Çünkü sinema adına hiçbirşey vermeyen bu filmler sadece daha fazla para kazanam amacı güdüyordu. Özellikle serinin son filmi konu olarak tam bir fiyaskoydu. Karşımızda artık zombi avlayan biri yok adeta fantastik biri vardı. Her film de kahramanımıza farklı kıyafet ile farklı bir imaj biçilmesi de cabasıydı.Şimdi serinin son filmi Ölümden Sonra filmi de vizyona giriyor. Fakat yine herhangi bir konusu yok. Büyülü kahramanımız yine farklı bir imaj ile yine zombi avlıyor.