poster - Eight Below - Kutup Macerası

Dayanma gücünün ve umudun öyküsu.

'Kutup Macerası', dünyanın en soğuk, en rüzgarlı ve en dokunulmamış kıtası olarak bilinen Antarktika'nın buzlarla kaplı vahşi doğasında, aksiyon ve maceranın; köpeklerle insanlar arasındaki binlerce yıllık dostluğun; sarsılmaz sadakatin; insan ruhunun dayanma gücünün ve inanılmaz bir kurtarma operasyonunu ateşleyen umudun heyecan verici öyküsü.

Kaşifler ve bilim adamlarından oluşan bir araştırma ekibi, çok şiddetli kış koşulları hüküm sürdüğü Antarktika'da göreve çıkmıştır. Kurtarma rehberi Jerry Shepard'ın yönettiği ekipte, kartograf / haritacı Cooper ve tecrübeli jeolog Davis de vardır. Ekip, ölümcül bir kazadan sekiz kızak köpeğinin sayesinde kurtulur. Oradan bir an önce uzaklaşmak zorunda kaldıkları için, sevgili köpeklerini donmuş arazide terk etmek zorunda kalırlar. Giderken, geri döneceklerine dair söz verirler.

01 - Eight Below - Kutup Macerası02 - Eight Below - Kutup Macerası

Bölgeye yüzyılın en büyük fırtınası yaklaşırken, her türlü ulaşım imkanı kesilir. Buzlar arasında mahsur kalan köpekler, yüzyılın en acımasız kışına karşı yaşam mücadelesi vermektedir. Bu arada köpekleri geride bırakan Jerry Shepard da, maceraperest ruhlu güzel pilot Katie'nin yardımıyla, olanaksız gibi görünen bir kurtarma operasyonuna girişmek üzeredir.

Aralarında sarsılmaz dostluk bağları bulunan insanlarla köpekler, Antarktika'nın görkemli ama bir o kadar da acımasız doğasında, birbirlerine yeniden kavuşabilmek adına cesaret, dayanıklılık ve inanç gerektiren büyük bir yolculuğa çıkarlar.

03 - Eight Below - Kutup Macerası04 - Eight Below - Kutup Macerası

Eight Below

Vizyona Giriş Tarihi
21.04.2006

Türü
Macera


Ülke
ABD


Süresi ve Yapım Yılı
120 dakika - 2006


Yönetmeni
Frank Marshall


Oyuncular
Paul Walker
Jason Biggs
Bruce Greenwood
Moon Bloodgood


Senaryo
David DiGilio


Müzik
Kirk Francis, Mark Isham


Görüntü Yönetmeni
Don Burgess