afisbw - Kaledeki Yalnızlık (03 Haziran 2011)

Vizyon tarihi: 03 Haziran 2011

Dil: Türkçe

Yapım: 2011 | Türkiye

Yönetmen: Volga Sorgu

Senaryo: Volga Sorgu

Tür: Dram

Süre: 105 Dakika

Oyuncular: Numan Çakır,Özlem Tekin,Tolga Sarıtaş,Nur Sürer,Menderes Samancılar,Erkan Can,Ali Erkazan,Cengiz Sezici,Ümit Karan

Kaledeki Yalnızlık futbol üzerine kurgulanmış bir film gibi görünse de içinde barındırdığı aile ilişkileri, yoksulluk, çaresizlik ve geçmişle hesaplaşmalar nedeniyle temelde naif bir "kaybetmiş adam" hikayesi.

Nurettin (Numan Çakır), futbolda parlak dönemler yaşarken geçirdiği trafik kazası sonucu hem eşini hem de geleceğini kaybetmiştir. Onu hayata bağlayan tek neden oğlu Feyyaz'dır (Tolga Sarıtaş). Nurettin, 3. Lige çıkma hayalleri kuran ve başkanlığını gayri işler yapan bir adamın yaptığı (Erkan Can) amatör takımında oynamaktadır. Futbolda kale, dramatik bir bölgedir ve çoğunlukla kaleciler saha içinde yalnızlardır.

Nurettin’in eniştesi (Menderes Samancılar) bir lunaparkta çalışmakta ve şans oyunları ile makus talihini değiştirmeyi düşlemektedir. Ablası (Nur Sürer) sıradan bir ev kadınıdır. Uzun yıllar sonra Almanya dan gelen Zenoş teyze (Özlem Tekin) görüntüde uçuk bir 3.kuşak Almancı gibi görünse de sıcaklığı ile evde eksik olan rengi tamamlayacaktır. Ünlü futbolcu Ümit Karan, Zenoş teyzenin Almanyadan çocukluk arkadaşıdır.