poster - Inside Man - İçerideki Adam

En ufak ipucu bile gözardı edilmemeli

'İçerideki Adam', mükemmel planlanmış bir banka soygunu çerçevesinde, iktidar ve güç gibi olguların cazibesini; hırs ve ihtirasın çirkinliğini keşfe çıkıyor

Dünya çapındaki finans kuruluşlarından Manhattan Trust'ın Wall Street şubesinin kalabalık lobisine, boyacı kıyafetleri içinde dört kişi gelir. Kostümlü soyguncuların başlattığı mükemmel planlanmış kuşatma saniyeler içinde sonuçlanır. Soyguncular tarafından rehin alınan 50 kadar banka yöneticisi, o andan itibaren çok iyi organize edilmiş bir soygun operasyonunun pençesine düşmüştür.

Soyguncuların lideri Dalton Russell ile iletişim kurulması ve rehinelerin zarar gelmeden kurtarılması için New York Polis Departmanı dedektiflerinden Keith Frazier ile Bill Mitchell görevlendirilir. Acil Durum Birimi Başkanı John Darius ile omuz omuza çalışan dedektifler, olayın kısa sürede barışçı yöntemlerle çözüleceğini, bankanın kontrol altına alınıp rehinelerin kurtarılacağını düşünmektedirler.

02 - Inside Man - İçerideki Adam03 - Inside Man - İçerideki Adam


Ama işler planlandığı gibi gitmez. Bankayı ve müşterileri rehin alan Russell, son derece kurnaz, dikkatli, zeki ve soğukkanlı bir soyguncudur. Sadece rehin aldığı müşterilerin değil, yetkililerin de kafasını karıştırıp dikkatini dağıtacak çok titiz bir plan hazırlamıştır. Dışarıda banka önünde toplanan kalabalıktaki gerilim düzeyi yükselirken, hummalı bir çalışmaya giren Frazier ve ekibi, bütün dikkatlerini Russell'ın kontrolü kaybetmesine verirler.

Oysa soyguncular sürekli olarak polisin bir adım önünde gibidir. Bitmek tükenmek bilmeyen akıl oyunlarıyla Frazier ve Darius'u her aşamada safdışı bırakırlar. Frazier, bu işin içinde başka işler olabileceğinden kuşkulanmaktadır. Borsa brokerı Madeliene White'ın devreye girişiyle olay bambaşka bir boyut kazanır. Madeliene, Russell ile özel görüşme yapmayı talep ettiğinde Frazier'ın kuşkuları doğrulanmış olur.

04 - Inside Man - İçerideki Adam05 - Inside Man - İçerideki Adam


Inside Man

Vizyona Giriş Tarihi
28.04.2006

Türü
Dram


Ülke
ABD


Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2006


Yönetmeni
Spike Lee


Oyuncular
Denzel Washington
Clive Owen
Jodie Foster
Willem Dafoe


Senaryo
Russell Gewirtz


Müzik
Terence Blanchard


Görüntü Yönetmeni
Matthew Libatique