poster - Nanny McPhee - Sihirli Dadı


Hangi yaramaz bu dadıya kafa tutabilir?

Eşini bir yıl önce kaybeden Bay Brown'ın yedi çocuğu – Simon, Tora, Eric, Lily, Christianna, Sebastian ve bebek Aggy–, dünya tarihinin gelmiş geçmiş en yaramaz çocuklarıdır. Ailenin bezgin aşçısı Bayan Blatherwick’in deyişiyle, 'Ağustos ayında kar bile yağar da, bu çocuklar gene uslanmaz'.

Çocukların kuşatması altında kalan Bay Brown, kasabanın cenaze işleri servisinde uzun saatler boyunca mesai yaparken, bir yandan da çocukların tükenmek bilmeyen sorunlarıyla başa çıkmaya çalışıp durur. Ücreti yeterli olmadığı için de, otoriter halası Adelaide’den maddi destek alır. Ama halası, bir ay içinde yeniden evlenmediği takdirde aileye desteğini keseceğini bildirmiştir. Öte yandan, borcunu ödemediği takdirde alacaklısı da Bay Brown'u hapse göndermekle tehdit eder. Böyle bir durumda çocukların kaderinin ne olacağı meçhuldür.


01 - Nanny McPhee - Sihirli Dadı02 - Nanny McPhee - Sihirli Dadı

Bay Brown çocuklara bu durumdan söz etmese de, babalarının yeni üvey anne getireceğinden kuşkulanan çocukların yaramazlıklarının dozu, her geçen gün artmaktadır. Bu duruma tahammül edemeyen dadılar evden bağırıp çağırarak kaçarken, yedi kardeşin en büyüğü ve elebaşısı olan Simon, evden kaçırdıkları dadıların listesini tutmaktadır. Hesabına göre, kaçırmayı başardıkları dadı sayısı 17'yi bulmuştur.

Bu durumda çocukların uslanması için Brown ailesinin bir mucizeye ihtiyacı vardır. İşte o mucizenin adı da Dadı McPhee'dir…

03 - Nanny McPhee - Sihirli Dadı04 - Nanny McPhee - Sihirli Dadı

Nanny McPhee

Vizyona Giriş Tarihi
24.02.2006

Türü
Komedi

Ülke
ABD / İngiltere / Fransa

Süresi ve Yapım Yılı
97 dakika - 2005

Yönetmeni
Kirk Jones

Oyuncular
Emma Thompson
Colin Firth
Kelly Macdonald
Celia Imrie

Senaryo
Emma Thompson

Müzik
Patrick Doyle

Görüntü Yönetmeni
Henry Braham