poster - Les Temps Qui Changent - Geçmişte Kalan Aşk

Geçmişten gelen hayalet

Antoine, bir basın yayın merkezinin inşaatını kontrol için Tanca serbest bölgesine gelir. Ama seyahatinin gerçek amacı, 30 yıldan uzun zamandır sessiz fakat tutkuyla sevmeye devam ettiği Cecile’i bulmaktır. Oysa Cecile Antoine'ı çoktan unutmuş, Kuzey Afrika'ya göç edip kendinden genç, Faslı bir tıp doktoruyla evlenmiştir. Sami adında bir oğulları vardır. Sami Paris’te yaşamakta, tatillerde onları ziyarete gelmektedir.

Hayatın çalkantılarından uzak, yalnız ve zengin Antoine, aşka dair arzularını, gerçek ve nihai idealini sonunda Cecile'e açar. Cecile Antoine'in anlattıklarını 'sadece bir düş' olarak görse de, belki onlar bile farkına varmadan düş gerçeğe dönüşecektir.

01 - Les Temps Qui Changent - Geçmişte Kalan Aşk02 - Les Temps Qui Changent - Geçmişte Kalan Aşk

Ünlü Fransız yönetmen Andre Téchiné’nin yönettiği 'Geçmişte Kalan Aşk'ın başrollerinde Catherine Deneuve (Cecile), Gerard Depardieu (Antoine), Gilbert Melki (Nathan), Malik Zidi (Sami), Lubna Azabal (Nadia /Aicha), Jabir Elomri (Said) ve Nadem Rachati (Bilal) yer alıyor. Filmin senaryosun André Téchiné, Laurent Guyot ve Pascal Bonitzer birlikte yazmışlar.

2005 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödüllerine aday olan 'Geçmişte Kalan Aşk', Cesare Ödülleri'ne de 'En İyi Genç Oyuncu' (Malik Zidi) dalında aday gösterilmişti.

03 - Les Temps Qui Changent - Geçmişte Kalan Aşk04 - Les Temps Qui Changent - Geçmişte Kalan Aşk


Les Temps Qui Changent

Vizyona Giriş Tarihi
24.02.2006

Türü
Dram

Ülke
Fransa

Süresi ve Yapım Yılı
98 dakika - 2004

Yönetmeni
André Téchiné

Oyuncular
Catherine Deneuve
Gerard Depardieu
Gilbert Melki
Malik Zidi

Senaryo
André Téchiné, Laurent Guyot, Pascal Bonitzer

Müzik
Juliette Garrigues

Görüntü Yönetmeni
Julien Hirsch
fidafilm.com