poster - Bambi 2


Aile olmanın güzelliği

Tüm zamanların en sevilen animasyon filmlerinden 'Bambi'nin büyüleyici dünyası, bir kez daha beyazperdede. 'Bambi'nin son sahnelerinde annesini kaybedip bunalıma giren küçük ceylan Bambi ergenlik çağına gelmiştir. Filmde Bambi'nin kendisini toparlaması ve babasının aslında Ormanların Saygıdeğer Büyük Prensi olduğunu öğrenmesi anlatılıyor.

Cesaret, umut, yenilenme gibi temalar üzerine mesajlar veren film, yaramaz ceylan Bambi ile babası arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Başlangıçta oldukça sorunlu ve uyumsuz başlayan bu ilişki zamanla yeni boyutlar kazanırken, birbirleriyle sağlıklı iletişim kurmayı başaran baba-oğul, bu sayede derin üzüntünün üstesinden gelmeyi başararak aile olmanın ne kadar harika ve mükemmel bir şey olduğunu keşfediyorlar.

01 - Bambi 202 - Bambi 2

Unutulmaz animasyon klasiğine taze kan

1942 yapımı animasyon klasiğinin unutulmaz karakterleri Ormanların Büyük Prensi, yaramaz tavşan Thumper, utangaç kokarca Flower, Faline ve Bilge Baykuş'u günümüz izleyicisiyle buluşturan filmde, bu karakterlere yeni arkadaşlar da eklenmiş.Yönetmenliğini, geçtiğimiz yıllarda 'Tarzan' ve 'A Goofy Movie' gibi Disney animasyonlarına senaryo yazarı olarak imzasını atmış olan Brian Pimental'in üstlendiği 'Bambi 2'nin seslendirme kadrosunda Patrick Stewart (Ormanların Büyük Prensi), Alexander Gould (Bambi), Brandon Baerg, Andrea Bowen ve Anthony Ghannam görev almış. Filmin animasyon danışmanlığını ise, illüstrasyon kariyerinde 'The Lion King', 'Beauty and the Beast', 'Aladdin' ve 'Lilo and Stitch' gibi popüler Disney filmleri bulunan deneyimli animasyon sanatçısı Andreas Deja üstlenmiş.

03 - Bambi 204 - Bambi 2

Bambi and the Great Prince of the Forest

Vizyona Giriş Tarihi
03.03.2006

Türü
Animasyon

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
75 dakika - 2006

Yönetmeni
Brian Pimental

Oyuncular
Patrick Stewart
Alexander Gould
Brandon Baerg
Andrea Bowen

Senaryo
Brian Pimental

Müzik
Bruce Broughton

Görüntü Yönetmeni

fidafilm.com