poster - Le Grande Voyage - Büyük Yolculuk

Hac yolunda bir baba-oğul

'Büyük Yolculuk' Tunus asıllı Fransız bir baba ile oğlu Reda'nin dramatik öyküsünü anlatıyor. Müslüman kültürüyle yetişmiş baba, daha çok Fransız kültürüyle yetişen oğlundan kendisini Mekke'ye, Hacca götürmesini ister. Reda, babasının bir uçağa atlayıp gitmek yerine neden arabayla gitmek istediğini anlayamasa da, kendisini babasının isteğini yerine getirmek zorunda hisseder. Ama onun için, çok da iyi tanımadığı bu kültürle tanışmak pek kolay olmayacaktır.

01 - Le Grande Voyage - Büyük Yolculuk02 - Le Grande Voyage - Büyük Yolculuk

Fransa'dan Mekke'ye uzanan ve Türkiye'den de geçen bu yolculuk boyunca karşılarına çıkacak her insan ve olay, baba oğulun hem birbirlerini, hem dünyayı daha iyi tanıması için bir fırsat olacaktır. Babanın en büyük hayali Hac'da ölmektir; acaba bu hayali gerçekleşecek midir?

Ismaël Ferroukhi’nin yazıp yönettiği Fransa – Fas ortak yapımı “Büyük Yolculuk”un başrollerinde Nicolas Cazalé (Reda) ve Mohamed Majd (baba) kamera karşısına geçmiş. Filmde ikiliye eşlik eden oyuncular arasında Jacky Nercessian, Ghina Ognianova, Kamel Belghazi ve Malika Mesrar El Hadaoui bulunuyor.

03 - Le Grande Voyage - Büyük Yolculuk04 - Le Grande Voyage - Büyük Yolculuk


Le Grande Voyage

Vizyona Giriş Tarihi
03.03.2006

Türü
Dram

Ülke
Fransa / Fas

Süresi ve Yapım Yılı
108 dakika - 2004

Yönetmeni
Ismaël Ferroukhi

Oyuncular
Nicolas Cazalé
Mohamed Majd
Jacky Nercessian
Ghina Ognianova

Senaryo
Ismaël Ferroukhi

Müzik
Fowzi Guerdjou

Görüntü Yönetmeni
Katell Djian