fsgallery - fsgallery ile sıradışı görsel galeriler

Web sitenizde içeriğinize göre galeri veya benzeri uygulamalar kullanabilirsiniz. Blog veya web sayfanızdaki galeride kendi çalışmalarınızı veya farklı fotoğraflar yayınlayabilirsiniz. Fotoğrafları yayınladığınız galeri uygulamasının birçok kullanışlı özelliği bulunması sizin için de kullanıcılar için de oldukça elverişlidir. FSGallery, jQuery kullanılarak interaktif olarak hazırlanmış eşsiz bir galeri uygulamasıdır.

FSGallery'nin en önemli özelliği diğer galerilerin aksine yayınladığınız fotoğrafları tüm ekranda yayınlamasıdır.Yeni fotoğraf tıkladığınızda eş zamanlı yükleme özelliği sayesinde yeni sayfa yüklenmeden fotoğrafı aynı sayfada gösterir.

fsgallery - fsgallery ile sıradışı görsel galeriler

fsgallery ile fotoğraflarınızın tümüne kısa notlar ekleyebilirsiniz. Sol üstte bulunan info (bilgi) butonu sayesinde ziyaretçileriniz fotoğraflar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Ayrıca sağ üstte bulunan "Arama" (search) özelliği sayesinde galeride fotoğraflarda arama yapabilirler.fsgallery fotoğrafları tam ekrana yansıtırken altta ise diğer fotoğraflar için transparan bir alan bırakmıştır. Eklediğiniz tüm fotoğrafların küçük önizlemesi aşağıda yer alır ve bu fotoğrafların üzerine geldiğinizde tooltip özelliği sayesinde önizleme ekrana gelir.

jQuery ve JSON ile hazırlanan bu uygulama ile jpeg ve png formatındaki fotoğrafları yayınlayabilir ve flickr gibi sosyal paylaşım sitelerinden fotoğrafları galerinize çekebilirsiniz. flickr'ın api'sini kullanarak fsgallery istediğiniz tüm fotoğrafları web sayfanızda yayınlayabilir.

Internet Explorer v7+, Firefox v3+, Google Chrome v4 ve Safari v4 desteğine sahip

http://devkick.com/blog/full-screen-...ry-and-flickr/
Demo:
http://devkick.com/lab/fsgallery/