6-) Türkiye’de web üzerineyazılımeğitimiverenfirmalarhakkında ne düşünüyorsunuz?
Pek bir şey düşünmüyorum aslında herkes işini yapmaya çalışıyor insanlar popüler meslek dallarında eğitim almak istiyor. Verilen eğitimlerin kalitesini bilemem ama, mezun olanların hiç bir yerde çalışmadan piyasada eşsiz birer yazılımcı veya tasarımcı havasıyla iş arayıp cv yazmaları beni biraz şaşırtıyor. Tecrübe olmadan bu işin yapabileceğini sanmıyorum çünkü.

7-) Web site yapmaki steyen arkadaşlarımıza kullanabilecekleri yazılımlar noktasında önerileriniz neler? Nasıl yapmalılar sizce?

Bizim işte yazılımlar programlar belli, Adobe Photoshop olduktan sonra her işin altından kalkılır. Tabiki vektörel çizim programları ve flash tabanlı prodüksiyon ürünlerini de unutmamak gerek.

8-) Müşteriye grafik tasarım yaparken, broşür baskısı olduktan sonra bir daha değişiklik yapılamıyor. Ama web tasarım öyle değil. Müşteri devamlı tasarımı değiştirmek istiyebiliyor. Sizce web tasarım ve grafik tasarım yaparken müşterilerde buna benzer ne gibi farklar oluyor?
Aslında broşür aşamasında da öyle sayılır. Ülkemizin genetik sorunu olarak görüyorum ben işi uzmanına bırakmama olayını. Yani siz tamire gitmiş tesisatçı da olsanız size o contanın nasıl takılacağını söyleyecek birileri mutlaka çıkar. Ben kişisel olarak bu konuyu fazla kafama takmamaya, bir denge kurmaya çalışıyorum.

Röportajın devamı reklam yasak