Arkadaşlar Bu başlık altında Kendi bilgisayarımızı web server olarak kullanmayı ve php scriptleri kurmayı anlatıcağım. Bu konu hakkında hiç bilginiz olmasada resimler yardımıyla Çok şey öğrenebilirsiniz..

İlk olarak bilgisayarımıza php dosyalarımızı görüntüleyebilmesi için phptriad programını kuralım...
Buraya tıklayarak programı indirin ve kurun. kurulumu çok basit.
Phptraid ı kurduktan sonra Bilgisayarım\C:\apache klasöründeki apache uygulamasını çalıştırın. Ardından Bilgisayarım\C:\apache\mysql\bin klasöründeki winmysqladmin uygulamasını çalıstırın. Bu Kısımın resimleri Aşağıdadır.
phptriadiceblue017zlth - Resimli Anlatım! Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi..


winmysqladmin Uygulamasını Çalıştırdığımızda Biden User Name ve Password isteyen ekran Çıkacak Resimde Olduğu gibi.Ben username e "iceblue" passworda da "iceblue" yazıyorum . Buraya Bundan İstediğiniz Bir kullanıcı adı ve Sifresi Yazabilirsiniz. .Ve Kuracağımız scriptlerde bu Db adını ve şifresini kullananabileceğiz...

Şimdi Bilgisayarım\c:\apache\htdocs klasörünün içinde bulunan dosyaları (Phpmyadmin hariç) silin. Bu İşlemin sonunda bilgisayarımız php-mysql ile çalışmaya hazır hale gelecektir...
Localhost ta yayınlanmasını istediğimiz dosyaları Bilgisayarım\c:\apache\htdocs klasörünün içine atmamız gereklidir. İlk Scriptimizi Kurmadan önce Son ayarlamaları yapalım:
Resimdeki simgeye tıklayın.
phptriadiceblue024ib - Resimli Anlatım! Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi..
Daha Sonra Data base eklemek için Bu resmi takip edin:
phptriadiceblue031hf - Resimli Anlatım! Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi..
Mysql Sizden Oluşturakcak olduğu database için isim vermenizi ister ben "iceblue" olarak belirledim sizde kendi istediğiniz bir isim yazabilirsiniz.

Artık php scriptleri bilgisayarımıza kurabiliriz.... Bu başlık altında Çok sayıda php scriptin resimli olarak kurulumunu anlatacağım. Şimdilik bu kadargulumseme - Resimli Anlatım! Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi..