Sayfanızın mutlaka bir ismi olmalı. Ahmet’in web sitesi Orhan’ın web sitesi gibi isimler dikkat çekmez...

2.Sayfanızın ismi içeriği ile alakalı olmalı. Ahmet’in şiir sitesinde webmaster programları gören bir kullanıcının yüzünü düşünemiyorum.

3.E-mail adresinizi ve varsa resminizi mutlaka sitenize koyun. Ziyaretçiler dürüst web sitelerini gezmekten hoşlanırlar.

4.Bir e-mail listesi oluşturun. Ziyaretçileri bu listeye üye olması için teşvik edin. Sitenizdeki yenilikleri bu listedeki e-maillere yollayın. Böylece güncellenmiş sitenizden ziyaretçilerinizin haberi olmuş olacaktır.

5.Ziyaretçi defteri sayfanızda kesinlikle bulunmalıdır. İnternet sayfası işine ciddi bir şekilde girdiğinizi ziyaretçilere kanıtlamalısınız.

6. Bütün resimlerinin takılarının altına alt = parametresini kullanın ki ziyaretçi resimleri kapatsa bile nerde neyin olduğunu rahatlıkla anlasın.

7.İç bölümdeki bütün sayfalarınızda kesinlikle ana sayfaya, geriye dönmek için link bulunsun.

8.Sayfalarınızda internet kullanıcılarına yarayacak bilgiler verin. Eğer bir Hollywood yıldızı değilseniz web sayfanız fazla ilgi ve ziyaretçi çekmez.

9.Hiçbir zaman laubali davranmayın. Sayfanızdaki metinlerde ziyaretçiye siz diye hitap edin. Unutmayın ziyaretçi sayfanızın ana öğesidir.