vBulletin'in yeni ürünü olan CMS'li forum sistemi vBulletin Publishing Suite, vBulletin kullanıcılarını, forumlarını Joomla ya da diğer CMS sistemlerine entegre etme zahmetinden kurtarıyor ve oldukça kullanışlı bir portal uygulaması sunuyor.

Başlıca özelliklerine değinmek gerekirse;

Yeni CMS sistemi üyelerinizin ve sizlerin forum, blog ve portal konularını birbirlerine tam uyumlu şekilde entegre edebilmelerine olanak sağlıyor. Beğendiğiniz bir forum konusunu ya da blog girdisini tek tıklama ile ana sayfanızda yayınlayabiliyorsunuz. Diğer vBulletin portal uygulamalarını kullananlar bilir bu işlem diğerlerinde bu kadar kolay değil. Yönetim panelinden ilgili değişiklikleri girmeniz gerekiyor.

Blog eklentisi ile kullanıcılarınız kolayca blog girdileri oluşturabiliyorlar.

Yeni eklenen Search Engine Optimization özelliği vBulletin SEO kadar olmasada temel Search Engine Optimization ihtiyacını karşılamaya yetiyor.

Yaygınlaşan "Widget" teknolojisinide es geçmemişler. Yönetim panelinden kendinize özel Widget'ler oluşturarak ya da hazır Widgetleri kurarak (tıpkı eski pluginler gibi) sitenizin işlevselliğini arttırabilirsiniz.

vBulletin'in son forum sistemi olan 4.0.3'te kendisini oldukça geliştirmiş. Özellikle Ajax teknolojilerini kullanabildikleri her yerde kullanmışlar. Bu sayede forum oldukça interaktif bir durumda oluyor. Bir çok işlem sayfa yeniden yüklenmeden anında gerçekleşiyor. (Alıntı yapmak gibi)

Henüz 1 haftadır kullanıyorum, tema ve eklenti konusunda henüz yeterli düzeyde değil ama benim işimi fazlasıyla görüyor.

Lisans fiyatı: 285$