1.) Web Sitesi Yapısı

a.) Sayfa Yapısı
Bu şık aslında Google Page Ranking değerini doğrudan etkileyen bir yol değildir fakat bağlantı hızınızı değiştireceğinden dolayı dolaylıda olsa Google Page Ranking değerinizi etkileyecektir. Web siteleri arka planda çalışan karmaşık kodların tarayıcılar (Explorer, Firefox gibi) tarafından düzenlenip ekrana gösterilen halleri ile anlayabileceğiniz hale gelirler.
İşte burdaki kod sistemleri tarayıcılar tarafından derlenirken belirli kriterler ölçeğinde derlenir eğer bu kriterlerle bir uyumsuzluk olursa tarayıcılar bu uyumsuzlukları düzeltmek için bir süre uğraşırlar ve daha sonra ekrana getirirler. Bu nedenle web sitenizi tasarlarken size belirtilen kriterlere uygun bir şekilde tasarım yapmalısınız. Kriterleri bu adresten öğrenebilirsiniz ve sitenizi yaptıktan sonra kriter kontrolünüzü ise bu adresten yapabilirsiniz.

b.) Sayfa Hızı
Bu şık Google Page Ranking değerini doğrudan etkileyen nedenlerden birisidir çok yüksek oranda etkilemesede belirli oranlarda bir katkıda bulunmaktadır. Sayfa açılış hızına etki eden faktörlerden en önemlisi seçtiğiniz host fimasının server hızlarıdır. Kötü bir host firmasıyla çalışırsanız sayfa açılma süreleri 4 saniyeden fazla olabilmektedir buda siteniz için çok kötü bir olgudur.Bunun için host firmanızı iyi seçin. Aynı madde ile ilgili sayfa açılma hızlarını etkileyen bir başka neden ise sayfanızın çok büyük olmasıdır. Genelde bu büyüklüklüğün üst sınırı 150kb civarındadır. bu değerin üstüne çıkan bir site ister istemez açılma hızında bir yavaşlamaya uğrayacaktır. Sitenizin sayfalarının 100 kb den fazla olmamasına ve 150kb'a ulaşmamasına özen gösteriniz. Sitenizde çok fazla resim ve gereksiz modül kullanmayızın. Sitenizde serverınızı yoracak scriptleri kullanmaktan kaçınınız.

c.) Meta-Tag lar
Sayfa yapınız ile ilgili önemli etkenlerden biride meta-tag lardır.Bu işlem ile Google Page Ranking değerine değil ama indexleme değerine önemli ölçüde katkıda bulunabilirsiniz. Bu yıllarda google, yahoo ve msn gibi arma motorları meta tag ları kullanmadıklarını açıkladılar ama işin aslı yinede öyle değil sitenizi indexlerken tagların nasıl kulalnıldığını indexlenen sayfalarınıza bakarak görebilirsiniz. Bu nedenle meta taglarınızı özenle hazırlamanızı tavsiye ediyoruz

Link Değişimi

Page Rank değerinizi en çok etkileyen sistemler link değişimleridir. bu işlem iki şekilde olabilir. Birincisi sitelerin kendi aralarında Google Page Ranking değerini arttırmak için yaptığı link değişimidir bu yöntem etkili bir yöntemdir fakat 2. yöntemin yerinin hiçbir zaman tutamaz. İkinci yöntem ise tammaen sitenizin zengin, güçlü ve kaliteli yapısından dolayı başka sitelerde sizin sitenizin isminin kullanılması yani karşılıksız Google Page Ranking değişimi diye ifade edilen olay işte bu olayı yapabilirseniz Google Page Ranking değerleriniz inanılmaz değerlerde artmaktadır.Şimdi bu iki sistemi detaylıca inceleyelim.

1.) Karşılıklı Google Page Ranking değişim yöntemi
Yukarıdada bahsettiğim gibi bu yöntem iki webmaster arasındaki anlaşma sonucu birbirlerinin linklerini, birbirlerinin sitelerinde yayınlamasıyla oluşmaktadır. Bu yöntemde başarılı olmanın yolu kısaca şudur. Yapmanız gereken iki yöntem vardır. Birincisi siteniz ile Google Page Ranking değişimi yapacağınız site kesinlikle sizin sitenizin Google Page Ranking değerine eşit veya Yüksek olmalıdır düşük olanlarlada Google Page Ranking değişimi yapabilirsiniz ama bu değişim size değil karşınızdakine yardım eder ve onun Google Page Ranking değerini arttırır. İkicisi ise Google Page Ranking değişimini yapacağınız sitenin Google Page Ranking değeri sizin sitenizden düşükse bunun gibi birçok siteyle değişim yapmalısınızki ancak bu size yardım etsin. Yani siszin sitenizin Google Page Ranking değeri 5 diğerli değişim yaptığınız sitelerin Google Page Ranking değerleride 4 diğelim. Bu şekilde kar elde etmek isterseniz en az 10 tane Google Page Ranking 4 siteden link değişimi yapmalısınızki sizin yararınıza olsun aksi halde hiçbir avantajınız olmayacaktır.

2.) Karşılıksız Google Page Ranking yöntemi
Yine yukarıda açıkladığımız gibi bu işlemde sitenizin linki hiçbir karşılık olmadan başka sitelerde kullanılmaktadır ve bunun sonucunda'da Google Page Ranking değeriniz inanılmaz derecede yükselmektedir. İşte asıl önemli olan bu işlemi yaptırabilmeniz için aşağıdaki bilgileri uygulayabilirsiniz.
a.) Kaliteli içerik yapmalısınız yani sitenizin içeriğinin albenisi olması ve internet kullanıcıları tarafında aranılan bilgiler olması lazım.
b.) Özel içerik yapmalısınız yani sitenizin içeriği diğer sitelerde bulunmaya türden olmaliki rakipler konusunda avantajlı olun.
c.) En önemlisi ise site içeriğiniz size ait olsun yani kişisel veya grupsal bilgilerden oluşan bir bilgi arşivi olsunki her zaman iyi mevkilerde yer bulunuz.

İşte bu tarz değişimlerle Google Page Ranking değerinizi arttırır ve google daki armalarda ilk sayfalarda yer edinebilirsiniz