Yeni bir protokol tanımı oluşturmak ve "SMB TCP: 139 gelen" olarak adlandırın Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
ISA Server Management'ı açın, ISA Server bilgisayarının SMB hizmeti yayımladığınızda, Protokol tanımları) sağ tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve tanımı</a1>'ı tıklatın istediğiniz yeri tıklatın.
Yeni iletişim kuralı Tanımlama Sihirbazı'nın bir Hoş Geldiniz sayfasında, SMB 139 TCP Gelen protokol tanımı yazın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
Üzerinde birincil bağlantı bilgileri sayfasında, aşağıdaki adımları izleyin:
Iletişim kuralı numarası yanındaki 139 yazın.
Yön yanındaki Giriş ' i seçin.
Iletişim kuralı türü için yanındaki TCP ' yi seçin ve ileri ' yi tıklatın.
Ikincil bağlantılar) sayfasında, ileri ' yi tıklatın.
Tamamlanıyor üzerinde yeni bir protokol tanımı Sihirbazı sayfasında, tanımını gözden geçirin ve sonra da <a2>son</a2>'u tıklatın.
Aktarım Denetimi Protokolü (TCP) üzerinden ağ temel giriş/çıkış sistemi (Netbıos) devre dışı bırakın / ınternet iletişim kuralı (IP) ISA Server bilgisayarının dış arabirim için. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
Başlat ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra da Ağ bağlantıları ' nı çift tıklatın.
Ağ Bağlantıları penceresi, dış Netbıos'u devre dışı bırakmak istediğiniz arabirimi sağ tıklatın ve sonra Özellikler ' i seçin.
Özellikler iletişim kutusunun altında Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır: Internet Protokolü (TCP/IP) seçin ve sonra Özellikler ' i tıklatın.
Içinde ınternet iletişim kuralı (TCP/IP) özellikleri iletişim kutusunda, Gelişmiş ' i tıklatın.
Gelişmiş TCP/IP ayarları iletişim kutusundaki WINS sekmesini tıklatın ve Netbıos ayarı altında TCP/IP üzerinde Netbıos'u devre dışı bırak'ı seçin.
UselSAAddressInPublishing kayıt defteri değerini ayarlayın. Bu kayıt defteri değerini ayarlama hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311777 Server Publishing, çevirme istemci kaynak adresi etkinleştirme
Not Bu değişikliği yaptıktan sonra Güvenlik Duvarı hizmetini yeniden başlatın.
Yeni bir sunucu yayımlama kuralı oluşturun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
ISA Server Management'ı başlatın, ISA Server bilgisayarının, bu kural oluşturma Publishing ' i tıklatın, Sunucu yayımlama kuralları) sağ tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve kuralları</a1>'ı tıklatın istediğiniz yeri tıklatın.
Hoş Geldiniz, yeni sunucu yayımlama kuralı Sihirbazı) sayfasında, sunucu yayımlama kuralı için bir ad yazın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
Adres eşleme) sayfasında, SMB hizmeti iç IP adresini yazın ve sonra da ISA Server bilgisayarının Dış IP adresi, ISA Server altında''ın dış arabiriminin IP adresini yazın.
Iletişim kuralı ayarları) sayfasında, 1. adımda oluşturduğunuz iletişim kuralını seçin ve ileri ' yi tıklatın.
Istemci türü sayfasında, Any Request ' i seçin ve ileri ' yi tıklatın.
Tamamlanıyor üzerinde yeni sunucu yayımlama kuralı Sihirbazı) sayfasında, yapılandırmasını gözden geçirin ve sonra da <a2>son</a2>'u tıklatın.
Iç SMB hizmeti emin belirtilen IP adresi, TCP bağlantı noktası 139 dinliyor. SMB hizmeti, birden fazla IP arabirimi, bağlı olan ilk IP adresi yalnızca olacak adresleri 139 TCP bağlantı noktasında dinleme.


Alıntı