Çogu kullanici farkinda olmasa da, Windows 95 ve 98'in hos özelliklerinden biri, SHIFT tusunu basili tutarken ayni anda bir dosyaya sag tusla tikladiginizda menüde "Open With" seçeneginin yer almasidir. Bu seçenegi kalici olarak menüye yerlestirmenin bir yöntemi var.

Öncelikle Registry Editor'i çalistirin. HKEY_CLASSES_ROOT'un solundaki arti isaretine tiklayin. büyük olasilikla listenin solunda yer alan "Unknown" adli anahtari bulun. Bu anahtarin "shell" adinda bir alt anahtari, onun da "openas" adli baska bir alt anahtari vardir. "Openas"in bir alt anahtari olan "Command"a geldiginizde sag penceredeki varsayilan degerin "Rundll32.exe"yi de içeren karmasik bir komut satiri oldugunu göreceksiniz. Bu degerin üzerine çift tiklayarak düzenleyiciyi açtiktan sonra, Ctrl-C tuslarina basarak komut satirini kopyalayin. Sonra da "Cancel"e basin. Simdi tekrar listenin basina dönün ve "*" adli anahtari bulun. Bu anahtarin üzerine sag tiklayip "New Key"i seçin. Bu alt anahtara "shell" adini verin ve yine "openas" adinda bir alt anahtar olusturun. Bunun üzerine sag tiklayip "command" adinda bir baska alt anahtar olusturun.

Simdi de sag penceredeki "Default" adli degerin üzerine çift tiklayarak düzenleyiciyi açin ve CTRL-V tuslarini kullanarak biraz önce kopyaladiginiz o karmasik komut satirini buraya yapistirin. "Ok"a basip Regedit'i kapatin.

Artik her dosyanin menüsünde "Open With" seçeneginin oldugunu göreceksiniz