SON GELİŞMELER :

Windows 7 Beta İndirme Süresi Doluyor

Hem Microsoft'un, hem kullanıcıların kârlı çıktığı Windows 7 Beta aşamasında sona yaklaşıldığı açıklandı. Hala indirmediyseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var.
Beta yayınları kullanıcıların son yıllarda en sevdiği ve belki de en çok kullandığı terimler/yenilikler arasında yer alıyor. Teknoloji dünyasında Beta aşamasında yayınlanan ve dikkat çeken birçok uygulama ve servis bulunuyor. Gmail başta olmak üzere Google'ın pekçok uygulaması, bazı Microsoft Live servisleri ve daha birçok sitede ön plana çıkan ürün ve servisler Beta aşamasında çalışıyor.windows71232969768 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]
Windows 7'nin beğeni toplayan yeni arayüzü

Ancak bu beta yayınlardan son dönemde en değerlisi ve belki de en etkilisi yazılım devi Microsoft'un sunduğu Windows 7 işletim sistemi oldu. Halka açık olarak indirmeye sunulan Windows 7 Beta sürümünü indirenler, Microsoft'a işletim sisteminin açıklarını ve sorunlarını Microsoft'la birlikte çözmek adına bir nevi gönüllü Beta kullanıcıları oldular. Bu yenilik peşindeki kullanıcılar kadar, sorunlar ürün piyasaya çıkmadan çözebilmek adına Microsoft'un da işine yaradı.Elinizi Çabuk Tutun
Vista'ya atılan eleştiri oklarından sonra Windows 7 için hızlı, yetenekli ve en önemlisi çok daha kullanışlı olduğunun belirtilmesi, Microsoft'un Beta aşamasından memnun olduğuna delalet ettiğini gösteriyor. Ancak Microsoft, dün akşam yaptığı açıklamayla bu eğlencenin sonsuza dek sürmeyeceğini, beta aşamasının Şubat ayının 10'unda kapanacağını belirtti. 10 Şubata kadar Windows 7'yi edinmek isterseniz, aşağıda verdiğim detaylarını inceleyerek indirebilirsiniz.
Windows 7'ye Makyaj Yapın

Windows 7'nin beta sürümünü indirdiniz ve kullanmaya başladınız. Peki sizi sinir eden geri bildirim tuşu ve masüstündeki uyarıdan nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz?
Windows 7 beta sürümü herkesin kullanabileceği şekilde indirmeye sunan Microsoft, bunun bir beta sürüm olması sebebiyle de işletim sistemiyle birlikte birkaç "rahatsızlık" sunuyor. Öncelikle her bir Windows Gezgini penceresinde "Send feedback" yazısı mevcut ve bu yazıya tıkladığınızda Microsoft'a Windows 7'yle ilgili hataları ve görüşleri bildirebiliyorsunuz. Bir de masanızın üstünde sürekli duran, bunun bir deneme sürümü olduğunu söyleyerek sinirinizi bozan yazı da var.

feedback 1231596689 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Nasıl Yapılır?

Bu iki konu (beta olmasına rağmen) eğer sürekli olarak Windows 7 kullanacaksanız canınızı sıkacaktır. Bunlardan kurtulmanın yolları da hemen bulunmuş durumda. Hata raporu göndermek istemiyorsanız, basit bir Windows Kayıt Defteri hilesiyle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Aşağıdaki dosyayı indirip sisteme yükledikten sonra, Windows 7'nizi tekrar başlatırsanız, artık yanlışlıkla basacak geri bildirim tuşlarını görmeyeceksiniz.

Windows 7'ye Yakın Takip

Önümüzdeki bir sene içinde çıkması muhtemel olan, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7, önemli testlerden geçecek. Windows 7'ye kim ne incelemesi yapacak?
Microsoft'un bugüne kadar birçok alanda başı tekel davalarıyla belaya girdi. Dolayısıyla bir sonraki işletim sistemi Windows 7 de benzer konularda davalara konu olmaya aday durumda. Bu sebeple Microsoft çok yakında ABD'deki tekel davalarının bir devamı olarak federal yargıçlara ve eyaletlerdeki adalet kurumları tarafından incelenmeye başlayacak.
Windows XP'den Bu Yana...
2002 yılından bu yana süren, Windows işletim sistemini daha rekabete açık hale getirmeyi hedefleyen çalışmalar sonucunda Microsoft, Windows'un kullandığı iletişim protokollerini açık hale getirmek zorunda kalmıştı. Görünüşe göre, Windows 7'nin çıkışı da Windows XP'den bu yana süren davalar konusundaki sancının sürmesine sebep olacak
Windows 7'nin Gizli Silahı

Her nevi performans testine tabi tutulan Microsoft'un son gözdesi, gizemli ve güçlü bir kitle için çok daha farklı anlamlar taşıyabilir.
Gün geçmiyor ki Windows 7 ile ilgili yeni bir performans testi, Microsoft'un doğru yolda olduğunu göstermesin. Ancak tüm bu işletim sistemi kapıştırması esnasında, çoğumuzun unuttuğu bir kitle var: 64 bit'çiler.

Donanıma Yakışır İşletim Sistemi

Microsoft kaynakları, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satılan Windows Vista işletim sistemlerinin %25'inin 64 bit sürüm olduğunu söylüyor. Özellikle DDR2 bellek fiyatlarının büyük düşüş göstermesi, son kullanıcıları, sistemdeki gigabaytlarca bellekten gereken verimi alabilecek işletim sistemlerine yöneltiyor.

Donanım sürücüleri konusunda hâlen bazı sıkıntılar yaşansa da, Microsoft, son doğal 32 bit işletim sistemi olacağını söylediği Windows 7'de, Vista ile ulaştığı bu kitleye istediğini verebilirse, yakın zamanda 64 bit işletim sistemlerine büyük bir göçe tanık olabiliriz.

Esas Görev Üreticilerde

Donanım ve yazılım üreticilerine de bu geçişte büyük rol düşüyor. Zira süreci hızlandırmanın en etkin yolu, çıkan her ürünün 64 bit ile uyumlu sürümünün ve sürücülerinin de yayınlanması olacaktır.

Bakalım son dönemde hazır PC'lere sessiz sedasız Vista x64 yükleyen bazı OEM satıcıların çabası, Windows 7'nin çıkışıyla birlikte meyvelerini verecek mi?


--*--


Windows 7 solucan tehdidi altında1zg19c - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]
Daha önce 3,5 milyon bilgisayarı ele geçirmiş olan Conficker veya diğer adıyla Downadup adlı solucan ile ilgili son gelişmeleler. Güvenlik uzmanları konuyla ilgili araştırmalarını sürdürdükçe daha ürkütücü sonuçları keşfetmeye başladılar. En önemli veri ise, virüsten etkilenen sistemlerin 9 milyonu bulmuş olması.


Görünüşe göre, daha dirençli oldukları düşünülen Windows Vista ve Windows 7 Beta işletim sistemleri de şu anda Conficker solucanına karşı savunmasız durumda. Hızla yayılmak için yerel ağları ve USB bellekler gibi taşınabilir depolama aygıtlarını kullanan Conficker, önlem almamış kullanıcıların Vista ve Windows 7 sistemlerine bulaşabiliyor
Bu sistemlerin önemli bir tehdit altında olduğunu yine, ilk haberimizdeki uyarıyı yapan F-Secure firması keşfetti. Vista için bu sorunla mücadelenin önlemleri konusunda çalışmalar devam ediyor. Windows 7'nin ise henüz çok genç bir sistem olması ve zaten üzerindeki çalışmaların tamamlanmamış olması nedeniyle, yeni işletim sistemi piyasaya çıkmadan önce bu tip sorunların yaşanması son derece normal. Fakat şu anda Windows 7'nin betasını kullananlar için tehlikenin devam ettiğini de hatırlatalım.

Yayılan Virüsü Durdurun -Yeni-j5lc7p - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

F-Secure Malware Removal Tool | Downadup

Konficker veya Kido olarak geçen solucanı nasıl durduracaksınız?


Konficker veya Kido olarak geçen solucanı nasıl durduracaksınız?

Şu sıralarda milyonlarca bilgisayarı etkileyen ve adı kaynaklara göre Downadup,
Konficker veya Kido olarak geçen solucanı nasıl durduracaksınız?

İnternette dokuz milyon bilgisayara sıçrayan ve kullanıcıların internet erişimini,

hatta internetle igili her türlü işini kesmeye adayan Downadup solucanından
kurtulmanın bir yolu var. Dün kendisini kaynak olarak göstererek sizleri uyardığımız
Finlandiyalı F-Secure bu solucandan kurtulmak için bir temizleyici yayınlamış durumda.

Belirtiler

Bu solucanın ilk belirtileri, bilgisayarınızın güvenlikle
ilgili internet sitelerine girememesi ve ayrıca şifreli olarak bağlandığınız
ağ noktalarında binlerce deneme yaparak saldırı korumasını etkinleştirmesi ve
bu bölgelere kullanıcı adı ve şifrenizle girememenizi sağlaması.


Nasıl Kullanılır?

Bu yazılım komut satırı altından çalışıyor. Bir klasöre ZIP dosyasını açtıktan
sonra oraya giderek f-downadup.exe'yi çalıştırarak bilgisayarınızı taratabilirsiniz.
Doğrudan temizleme kipinde çalıştırmak istiyorsanız
da f-downadup.exe --disinfect komutunu kullanmanız gerekiyor.

F-Secure tarafından yayınlanan Downadup solucanı temizleme yazılımını indirin.


http://rapidshare.com/files/186424103/f-downadup.zip
Türkce acıklama içinde mevcuttur. Vista da denenmiştirwindows 7 80 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Windows 7 Beta Öncesi Sürümü


Microsoft, Windows 7'nin beta öncesi sürümünün 27 Ekim'de dağıtılacağını açıklamıştı. Ama dikkatinizden kaçabilecek çok küçük bir gereksinimi var.

Ayın sonunda ABD'de Los Angeles'ta düzenlenecek Microsoft Professional Developers Conference'a katılacaklara verilen söz, kendilerine 160 GB'lık, aralarında Windows 7'nin beta öncesi sürümünün de bulunduğu birçok sürüm öncesi yazılım barındıran bir disk sunulacağı şeklinde. Tabii, eğer dağıtılan beta ve beta öncesi sürümleri internet üzerinden indirmek yerine doğrudan Microsoft'tan almayı düşünüyorsanız ABD'ye gidiş dönüş uçak bileti ve ön konferans için 400 dolar, konferansın tümü için ise 2395 dolar gibi ufak çaplı maliyetlerin de bulunduğunu şimdiden belirtmekte fayda görüyoruz. Eh, pasaportun süresini uzatıp vize işlemlerini başlatmak bunlar yanında ne ki?
Ticari versiyonunun Ocak 2010'da piyasaya çıkması planlanan Windows 7, sonbaharda satılacak bilgisayarlara yüklenecek.


* * *


Windows 7'yi Tek Tıkla İndirinWindows 7'nin Microsoft tarafından indirilme bağlantılarını ararken ömür tüketmeyin. Tek tıkla, ister 32 ister 64 bit sürümleri indirin.
Windows 7'yi indirmenin en kolay yolu, Microsoft'un internet sitesinde oradan buradan bir şeylere tıklayıp en sonunda indirme sayfasına ulaşmak değil. En kolay yol, birkaç gündür Microsoft'un sunucularına zor anlar yaşatan doğrudan indirme bağlantıları. 32 veya 64 bit tercihinize göre DVD imajlarını tek tıklamayla bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Gerisi ise DVD imaj dosyalarını DVD'ye aktararak, Windows 7'yi deneyeceğiniz bilgisayarınızı optik sürücüden başlatmak. Bu işlemlere girişmeden önce verileri yedeklemeyi unutmayın.

İndirme Bağlantıları

:: Windows 7 Beta 7000.0.081212-1400 - 32 bit (2,4 GB)

:: Windows 7 Beta 7000.0.081212-1400 - 64 bit (3,2 GB)


* * *

Windows 7 Beta Ürün Anahtarı


Windows 7'nizi indirdiniz ama kullanmak için ürün anahtarı almadınız. MSN Messenger kullanıyorsanız bunu yapmak çok kolay! Adım adım anlatıyoruz.
Windows 7'yi indirmek için verdiğimiz bağlantılardan yaptığınız indirme işlemi sapasağlam bittiyse, uzun süreli kullanmak için bir anahtara ihtiyacınız var. en zahmetsiz şekilde ürün anahtarı almak için ise izleyeceğiniz adımları sıralayalım istedik. Öncelikle Microsoft'un TechNet sayfasına giderek, Windows Live ID'nizle giriş yapmanız gerekiyor. Yani MSN Messenger hesabınız da diyebiliriz. Giriş yapacağınız yer, en üstte sağ tarafta.technet11231621521 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

* * *

Windows 7'ye Sürücü Takviyesi


Windows 7 olması gerekenden erken mi çıkacak? Microsoft artık ürün sürücüleri bile yayınlamaya başladı. Windows 7 için IntelliPoint ve IntelliType'ı indirin.
Microsoft, CES 2009'da Windows 7'yi herkese gösterdikten sonra rahat duramıyor! Genellikle son ana kadar kendi kaynaklarını son kullanıcılardan gizleyen Microsoft, Windows 7 için şimdiden deliler gibi çalışmaya başladı. Steve Ballmer tarafından yapılan sunumdan gazı aldığını düşündüğümü Microsoft, şu sıralarda kendi donanım destek sayfasından Windows 7 için bazı sürücüler yayınlamış durumda. Halka açık betanın başlamasıyla birlikte, Microsoft şu an için aralarında IntelliType ve IntelliPoint yazılım paketlerinin de bulunduğu birkaç sürücüyü kullanıcılara sunulmaya başladı.
Nasıl İndirebilirsiniz?
Donanım destek sayfasında en güncel yazılımları indirmek için Windows Update'i kullanabileceğiniz anlatan genel bir açıklama yapmayı ihmal etmeyen Microsoft, Windows 7' için de indirme bağlantıları sağlamış durumda. Ayrıca birkaç sürücüyü daha Windows 7 beta sürücü sayfasında bulabilirsiniz.
İndirin
:: Yazlımları indirmek için tıklayın.


windows7 logo1231595299 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Windows 7'ye Makyaj Yapın!

Windows 7'nin beta sürümünü indirdiniz ve kullanmaya başladınız. Peki sizi sinir eden geri bildirim tuşu ve masüstündeki uyarıdan nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz?
Windows 7 beta sürümü herkesin kullanabileceği şekilde indirmeye sunan Microsoft, bunun bir beta sürüm olması sebebiyle de işletim sistemiyle birlikte birkaç "rahatsızlık" sunuyor. Öncelikle her bir Windows Gezgini penceresinde "Send feedback" yazısı mevcut ve bu yazıya tıkladığınızda Microsoft'a Windows 7'yle ilgili hataları ve görüşleri bildirebiliyorsunuz. Bir de masanızın üstünde sürekli duran, bunun bir deneme sürümü olduğunu söyleyerek sinirinizi bozan yazı da var.

feedback 1231596689 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Nasıl Yapılır?

Bu iki konu (beta olmasına rağmen) eğer sürekli olarak Windows 7 kullanacaksanız canınızı sıkacaktır. Bunlardan kurtulmanın yolları da hemen bulunmuş durumda. Hata raporu göndermek istemiyorsanız, basit bir Windows Kayıt Defteri hilesiyle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Aşağıdaki dosyayı indirip sisteme yükledikten sonra, Windows 7'nizi tekrar başlatırsanız, artık yanlışlıkla basacak geri bildirim tuşlarını görmeyeceksiniz.
:: Gerekli Kayıt Defteri girdisini indirin.

* * *
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

PC'nizde ayar değiştirmeden, sağda solda boş DVD aramadan Windows 7'yi hemen kurun, deneyin...20090107111221 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]
Virtual PC 2007, Windows 7'yi denemek için pratik sanallaştırma platformuBilgisayarlarda sanallaştırma son zamanların gözde işlemi. Sanallaştırma uygulamaları sayesinde bilgisayarınızın içinde ayrı bir bilgisayar oluşturabiliyor, küçük bir pencere (veya tam ekran) içerisinde başka bir bilgisayarı kullanabiliyorsunuz. Bu sayede halihazırda tıkır tıkır çalışan sisteminizde herhangi bir değişiklik yapmadan istediğiniz herhangi bir işletim sistemini, bir programı kurup deneyebiliyor, istediğiniz zaman da silip ondan kurtulabiliyorsunuz.

Windows 7 betasını denemek için fırsat
Microsoft'un geliştirmiş olduğu sanallaştırma yazılımı Virtual PC 2007'yi kullanarak bilgisayarınızda bir sanal makine oluşturabilir ve bu sanal makinenin içerisine Windows 7 kurarak hemen Windows 7'yi incelemeye başlayabilirsiniz. Virtual PC 2007 hem Windows XP hem de Windows Vista altında çalıştığından sisteminizde herhangi bir değişiklik yapmanıza da gerek yok.

Hazır Windows 7 beta ortaya çıkmışken yarım saat içerisinde bilgisayarınızın altında bir sanal bilgisayar oluşturup Windows 7'yi denemek istiyorsanız hemen sizler için özel olarak hazırladığımız Adım adım Windows 7 kurulum dosyasını inceleyin, denemeye başlayın!


Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx* * *


Adım Adım resimli kurulum ...

20090107111459 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111459 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111542 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111557 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111618 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111630 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111645 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111716 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111730 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111745 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107112233 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111825 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111837 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

20090107111920 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]


* * *


Virtual PC 2007'yi indirin


Bilgisayarınızda sanal bir makine oluşturmak için kullanacağınız Virtual PC 2007'yi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


* * *

kaspersky logo - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Kaspersky Şimdi de Windows 7'de


En popüler güvenlik yazılım paketlerinden biri olan Kaspersky'nin Windows 7 beta için bir teknik sürümü yayınlandı. İndirme bağlantısı burada.
Kaspersky Lab, başarılı güvenlik yazılımının Windows 7 için bir teknik ön izleme sürümünü yayınladı. Microsoft'un en yeni işletim sisteminde çalışan bu sürüm, herhangi bir anti virüs bileşeni içermese de, firewall ve spam filtresi olarak gayet iyi çalışıyor.Windows 7 Beta indirdiyseniz, bilgisayarınızı Kaspersky ile korumak için buraya tıklayarak teknik sürümü indirebilirsiniz.

* * *

hbr 3104 d - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]
Nvidia Windows 7'ye hazır

Nvidia ekran kartlarının Windows 7 sürücüleri şimdiden hazır. Sürücüler, Windows Update'den edinilebiliyor.Mini bir duyuru: Nvidia, daha şimdiden Windows 7'ye uygun ekran kartı sürücülerini hazırlamış bile. Sitesinin Windows 7 sürücüleri bölümünde Nvidia ekran kartlarının "Windows 7'nin yeni özellikleri ve becerilerinden tam yararlanacağını" belirten şirket, bunu sağlamak için de Microsoft'la sıkı bir işbirliği içinde olduklarını (galiba biraz da övünerek) bildirmiş.

Vista alana Windows 7 bedava!

Müthiş iddia: MS, 1 Temmuz'dan sonra Vista yüklü PC alanlara Windows 7'yi bedava verecek!
20090107105558 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]
Eğer uygulama gerçekleşirse Vista'yı Windows 7'ye geliştirme ya ücretsiz ya da çok ucuz olacak.

Microsoft, 1 Temmuz'dan sonra Vista yüklü PC alanlara Windows 7 geliştirmesini ücretsiz veya çok düşük bir ücret karşılığı sunmaya hazırlanıyor. Bu uygulamanın gerçekleşme ihtimalini attıran bir örneğini de anımsayacaksınız. Microsoft daha önce, 26 Ekim 2006 ve 15 Mart 2007 tarihleri arasında Windows XP yüklü PC satın almış olan kullanıcılara, ücretsiz veya çok düşük ücretle Vista'ya geliştirme imkanı sunmuştu. Aynı uygulamanın Vista için de yapılması ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Buradaki tek sorun Windows 7'nin resmi olarak ne zaman yayınlanacağının kesin olmaması. Microsoft şimdilik tarihi "2009'un sonları ve 2010'un başları" gibi geniş bir aralık içerisinde telaffuz ediyor. Uygulamanın benzer Windows sürümleri arasında bir geliştirme olarak uygulanması bekleniyor. Örneğin Vista Home Premium sahibi olanlar sadece Windows 7 Home Premium'a geliştirebilirken, Vista Ultimate işletim sistemi sahipleri Windows 7 Ultimate geliştirmesinden yararlanabilecekler.

# 1 : MP3 Bugunu Giderin.

Windows Açıldığınız İlk Yapmanızı Önerdiğim Şey Bu Yamadır, Beta'da MP3'leri Bozma, Yutma Gibi Bir Hata Var Fakat Hemen Telaş Yapmayın. Microsoft'un Yayımladığı Ufak Bir Yama İle Bu Sorunu Çözelim...

Download (32 Bit, 64 Bit) Rapid Premium Upload (Silinmez ) :
http://rapidshare.com/files/206542617/windows_7_beta_hotfix.zip.html

# 2 : Bir Göz Atalım.

Sistem Çubuğu ; Burada Kategorileştirme Söz Konusu Yani Bir İcon Altında O Programın Pencerelerini Barındırıyor Ve Çok Pencerelerde Sizi Rahatsız Eden Bir Sistem Çubuğundan Kurtarıyor.

untitled1qt8 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Açtığınız Pencereler Gördüğünüz Gibi İconlar Altında Toplandı.

untitled3rr3 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Üzerine Geldğimizde O Kategori Altında Bulunan Pencereleri Görüyoruz ve Dilediğimiz Pencereye Geçiş Yapabiliyoruz. ( Eğer Üzerine Durup Geçiş Yapmak İstemiyorsanız " Ctrl + Sol Tık" İle o Kategoriye Tıkladığınızda En son Açtığınız Pencere Direk Açılacaktır.

untitled4pw9 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]


Sağ Tıklayın, İconlara Sağ Tıkladığınızda O Kategori İle İlgili Kısayollara Ulaşabilirsiniz.

untitled2qk9 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Resimde Gördüğünüz Unpin İle Başlayan Sekmeye Tıkladığınızda O İconu Oraya Sabitleştirmiş Yada Oradan Kaldırabilirsiniz...

Eğer Kategorileştirmek İstemiyorsanız, Sistem Çubuğuna Sağtık > Properties > Tasbar Buttons Seçeneğinden "Combine when taskbar is full" Seçeneğini Seçebilirsiniz...

91576444fm3 - Windows 7 Beta Hakkında Herşey [Resimli Kurulum]

Ayrıca Simgeleri Ufaltmak İstiyorsanız Aynı Pencerede Bulunan "Use small icons" Seçeneğini Aktif Edebilirsiniz...