Windows Movie Maker'ın Windows 7'ye dahil olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Ancak, başka bir şirketin video düzenleme programını yükleyerek veya Movie Maker'ın Windows Live Movie Maker adlı yeni sürümünü yükleyerek Windows 7'de videolarınızı ve fotoğraflarınızı filmlere dönüştürebilirsiniz.
Windows Live Movie Maker Windows Live Temel Parçalar'ın bir parçasıdır ve bilgisayarınızda zaten yüklü olabilir. Windows Live Movie Maker'ın yüklü olup olmadığını görmek için, Başlat düğmesini 4f6cbd09 148c 4dd8 b1f2 48f232a2fd33 - Windows Movie Maker'ı mı arıyorsunuz? tıklatın, Windows Live Movie Maker yazın ve sonuçlar listesinde görünüp görünmediğine bakın. Görünmezse, Windows Live Movie Maker web sitesinden onu ücretsiz olarak karşıdan yükleyebilir ve kurabilirsiniz.

b9873b70 c039 4f73 81b3 7aaab3ee7c7d - Windows Movie Maker'ı mı arıyorsunuz? Windows Live Movie Maker'ı kullanarak film yapma

İşte Windows Live Movie Maker'da yapabileceğiniz şeylerin birkaçı:

  • Fotoğraflarınızı ve videolarınızı kullanarak film oluşturun. Cep telefonunuz, dijital kameranız veya video kameranızla çektiklerinizi kullanın. Yalnızca filminizde istediğiniz bölümleri göstermek için videoları kırpın.
  • Müzik, metin, geçişler ve efektlerle yaratıcı olun. Diğerleriyle paylaşmak isteyeceğiniz harika bir film yapmak için bu özellikleri kullanın.
  • En beğendiğiniz fotoğrafları ve müziği kullanarak dinamik slayt gösterileri yapın. Müzik çalarken fotoğrafların ekran boyunca kaymasını sağlamak ve en beğendiğiniz fotoğrafların yakın planını göstermek için kaydırma ve yakınlaştırma efektleri ekleyin.
  • Filminizi kaydedin ve arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın. Çeşitli şekillerde paylaşın; örneğin web üzerinde, bir e-posta iletisinde veya DVD'de.

Kaynak : Micros soft TR