Windows 7‘nin en göz alıcı özelliklerinden bir tanesi geliştirilmiş tema seçenekleri. Windows 7 üzerinde onlarca tema bulunuyor. Bunun yanında internet üzerinden çok sayıda tema indirmekte mümkün. Aynı zamanda kendiniz için özelleştirdiğiniz temayı başkaları ile paylaşabilirsiniz.

Bu işlem bir anlamda Windows 7 için tema oluşturma anlamına geliyor. Windows 7 üzerinde bulunan ya da internet üzerinden indirmiş olduğunuz herhangi bir tamayı aktif hale getirdikten sonra üzerinde yapacağınız değişiklikleri (Masaüstü Arka Planı, Pencere Rengi ve Sesler) bir tema formatında kaydedebilir ve bu temayı Windows 7 kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz.

Şimdi Windows 7 üzerinde kendi temamızı nasıl oluşturacağımızı görelim;
resim 202894279 - Windows 7 Temanızı Kendiniz Yapın {ResimLi}
1: Masaüstünde boş bir alana Sağ Tıklayıp-Kişiselleştirme ye giriyoruz ( Dikkat: Bu Kişiselleştirme özeLLiği Home Premium ve üstündeki sürümLeri için Geçerlidir)
Daha sonra Default Temalarından herhangi birini seçin.

resim 788902747 - Windows 7 Temanızı Kendiniz Yapın {ResimLi}

2: Seçmiş olduğumuz tema üzerinde gerekli özelleştirmeleri (Masaüstü Arka Planı, Pencere Rengi ve Sesler) yapıyoruz. Son olarak Temalarım altında özelleştirmiş olduğumuz temanın üzerine sağ-tuş yaparak, Temayı Paylaştırmak Üzereye Kaydet (Save Theme for Sharing) seçeneğine tıklıyoruz ve açılan pencere üzerinde temamıza bir isim vererek kaydediyoruz.


resim 358059835 - Windows 7 Temanızı Kendiniz Yapın {ResimLi}