Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri


bhwt43 - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Windows 7 Kurulumu


Windows 7 dvd sini bilgisayarın dvd okuyucusuna takdığımızı varsayıyoruz.
Başlayalım bakalım. J
Kurulum xp den daha kolay ve hızlı oluyor.
Kurulum esnasında siyah, mavi ekranlarla karşılaşmıyorsunuz.
Kurulum bile pencerelerde geçiyor.

2055ycz - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Windows kurulum dosyalarını yüklenene kadar bekleyiniz. Ondan sonra karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir.

5cem40 - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Burada sistemin dilini, kurulum dilini ve klavye dilini seçiyorsunuz. Kurulum dili o kadar önemli değil, next next yapmayı bilende vistayı kolayca kurabilir..

21eqg0g - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Gelen ekranda Install Now ( Şimdi Yükle ) butonuna basıp kuruluma devam ediyoruz.
Lisans sözleşmesini okuyun ama he J okudumu işaretleyip ileri diyoruz.
Daha sonra karşımıza aşağıdaki pencere gelicek.

1tmul2 - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Burada Upgrade(yükseltme) ve Custom(Özel) seçenekleri bulunuyor. Vistadan Windows 7 ye geçmek isteyenler, dosya ve programlarının silinmeden Windows 7 geçmek istiyorlarsa upgrade(yükseltme) seçmeleri gerekir. Sıfırdan bir Windows 7 ve format atmak için Custom ( özel) seçmeniz gerekir. Custom(özel) diyerek devam ediyoruz.

aooos4 - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Karşımıza gelen pencerede disklerimizi görücez. Diski biçimlendirmek istiyorsak Drive Options(diğer seçenekler) e tıklayıp biçimlendir e tıklıyoruz. Bu seçenek disk boyutunu değiştirmeden biçimlendirme yapar. Disk boyutunu da değiştirmek istiyorsak remove basıp yeniden disk alanı oluşturmak gerekir.

27x3q5v - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Next diyip yukarıdaki pencere karşımıza gelicek. Ve kuruluma başlayacaktır. Siz bu arada çay çorba wc ihtiyacı gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz J

10rsion - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Bi müddet sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.

a4n5mr - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Son olarak Bilgisayar adı ve Oturum adınızı girip Kurulumunu bitirmiş bulunuyorsunuz. Hayırlı Olsun. İyi Windows 7 li günler…

Windows 7 Driverleri


19pe1d - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Vista kullanmadan xp den direk Windows 7 ye geçmek isteyen arkadaşlar driver problemi endişesi yaşarlar. Oysaki endişenlemeye gerek yok smile - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri Windows 7 hemen hemen bütün driverları kendi tanıyor. (istisnani parçalar ve durumlar hariç) Windows 7 nin tanımasında sorun yaşamadığı driver markaları yukarıdadır.

İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri


s6rmyr - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri Windows 7 Türkçe

Windows 7 İngilizce yada herhangi yabancı bir dile sahip olanlar, windows 7 türkçe dil paketini indirmek isterseniz aşağıdaki linkten indirip sisteminize kurabilirsiniz. Windows 7 yi Hem Türkçe, hemde istediğiniz dilde kullabilirsiniz.

Windows 7 Türkçe Dil Paketi 32 Bit
Windows 7 Türkçe Dil Paketi 64 Bit

Ayrıca Denetim Masasından Windows Update bölümüne girerekde Türkçe Dil Paketini Yada istediğiniz herhangi bir dili sisteminize kurabilirsiniz.

s6rmyr - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri Windows 7 Dil Paketi Yüklemek Exe ile

Buradada istediğiniz dil paketini bilgisayarınıza exe olarak indirip kurabilirsiniz. Windows 7 32 Bit ve 64 bit için ayrı dil paketleri mevcut. Aşağıdaki linklerden istediğiniz dil paketlerini indirebilirsiniz.

External Mirror 1 – English 32 bit

External Mirror 2 – English 64 bit

External Mirror 3 – German 32 bit

External Mirror 4 – German 64 bit

External Mirror 5 – Japanese 32 bit

External Mirror 6 – Japanese 64 bit

External Mirror 7 – Spanish 32 bit

External Mirror 8 – Spanish 64 bit

External Mirror 9 – French 32 bit

External Mirror 10 – French 64 bit

Saudi Arabia language pack (32-bit (x86))

Bulgaria language pack (32-bit (x86))

China language pack (32-bit (x86) – Simplified)

Windows 7 Dil Paketleri Yüklemek Windows Update ile


Windows 7 yi farklı dillerde kullanmak için çıkan windows 7 dil paketlerini Microsoftun Windows Update sitesinden indirebilirsiniz. Windows 7 dil paketlerini bilgisayarınıza yüklemek için Denetim masasına gidin. Windows Update simgesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki windows update penceresi çıkacaktır. Buarada microsoftun son çıkardığı güncellemeler mevcuttur. Windows 7 dil paketlerinin listesini göreceksiniz. İstediğiniz dil paketini seçip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Yükleme biraz zaman alıcak fakat windows 7 yi çoklu dil ile kullanmak isterseniz eğer beklemeye değer.

9tgv0n - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Windows 7 Açılış Ekranı Değiştirme


Windows 7 açılış ekranını değiştirmek için Windows 7 Logon Screen Rotator Programını indirmememiz gerekecektir. Bu program sayesinde birden fazla resim seçebilir, windows 7 her açıldığında farklı açılış resimleri getirebilirsiniz. Yazılımın boyutu oldukça düşük ve 150 kb dır. Programa ekleyeceğiniz resimler 256 Kb üzerinde olmamalı ve kesinlikle jpg resmi olmalıdır. Programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz!

Windows 7 Logon Screen Rotator Download


261j3g4 - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Windows 7 Görev Çubuğu


Windows 7 Görev çubuğu, bu zamana kadar en kullanışlı ve önemli bir görev çubuğu oldu. Bu yeni görev çubuğuna, windows 7 kullanıcıları kullandıkları programlar ile daha rahat çalışabilmeleri için bir çok özellik eklendi. Pencerelerinizin ön izlemesi, yüklemelerin ve downloadların durumuda önizlemelerini görebilirsiniz.

Windows 7 Sistem Bilgisi Öğrenme


Windows 7 işletim sisteminizin sistem bilgisini öğrenmek için çeşitli yolları kullanabilirsiniz. Bu yollardan bazıları

Başlat > Çalıştır a dxdiag yazıp entere basmanız.

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Bilgisi yolunu kullanmanız.

Bilgisayarım a sağ tıklayıp özelliklere tıklamanız

Başlat > Çalış a msinfo32 yazıp entere basarak sistem bilgilerinizi öğrenebilirsiniz

29snl3 - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Windows 7 Yapışkan Notlar


İşyerinde yada evde artık ufak not kağıtlarına not yazıp kasaya, monitöre yapıştırma devri kapandı smile - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri Windows 7 de Yapışkan Notlar' ı kullanarak ufak tefek notlarınızı masaüstünüzde bulundurabilirsiniz. Çok kullanışlı ve güzel bir uygulama olmuş. Notları yazdığınız zaman otomatik olarak kaydediliyor. Yani bilgisayarı kapatıp açtığınızda silinmiyor. Üstelik geçenlerde yeni keşfettiğimiz bir özelliğini de sizinle paylaşalım smile - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri Yazdığınız notları kalın, italik, altı çizili, üstü çizili, sağa sola ortaya hizalı bir şekle getirebiliyorsunuz. Nasıl mı? smile - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri normal kısa yol tuşlarını kullanarak. Yani ctrl + b ile kalın, ctrl + ı ile italik, ctrl + r ile sağa hizalı falan filan smile - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri kısa yolları deneyin, notunuzu şekillendirin.....

9fwu8g - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Windows 7 Yeni Klavye Kısa Yolları


Windows 7 ile birlikte kullanacağınız yeni kısayol tuşlarına şimdiden elimizi alıştıralım bence smile - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Alt+P Tuşları: Pencerelerin ön izleme seçeneğini kapatıp açar.
Windows+G Tuşları: Masaüstündeki gadgetleri, pencerelerin önüne getirir.
Windows++ Tuşlaları : Zoom Yapar(Yakınlaştırır)
Windows+- Tuşaları : Zoom Yapar (Uzaklaştırır)
Windows+ Yukarı Ok Tuşları: Pencereyi tam ekran yapar.
Windows+ Aşağı Ok Tuşları: Pencereyi Simge durumuna alır.
Windows+Sol Ok Tuşları: Pencereyi küçültüp ekranın sol tarafına alır
Windows+Sağ Ok Tuşları: Pencereyi küçültüp ekranın sağ tarafına alır.
Windows+Home Tuşları: Aktif pencerenin dışındaki diğer tüm pencerelerini büyütüp küçültür.


Windows 7 IIS Kurulumu

Vista ve Windows 7 ile birlikte IIS 7 de gelmiş bulunmakta. Asp kullanıcılarının kimi bu duruma sevinip, kimileri ise üzülebilirler smile - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri

Internet Information Service si Windows 7 ye kurmak için Denetim Masası / Programlar bölümüne geliyoruz. Sol taraftan Windows özelliklerini aç veya kapat linkine tıklayarak Windows Özellikleri penceresini açıyoruz. Listeden Internet Information Services kutucuğuna tıklayıp Tamam butonuna basıyoruz ve IIS kurulumunu başlatıyoruz. ????:

smiley - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran GörüntüleriKontrol etmek için C:\ dizininizde inetpub adında bir klasör olup oluşmadığını kontrol ediniz..

Windows 7 64 bit Asp IIS Hatası ADODB.Connection error


Windows 7 64 bit işletim sistemleri olanlar IIS 7 de sorunla karşılaşabiliyorlar. Bu sorunlardan biride IIS 7 Veri tabanı Provider sorunudur. Verdiği hata ADODB.Connection error '800a0e7a' Provider cannot be found.
Bu sorunu çözmek için Denetim masasından Program Ekle Kaldıra tıklayın. Windows özelliklerini aç / kapat a gelin. Oradan Internet Information Services seçeneğinin altındaki Web Yönetimi Araçlarına gelin. IIS yönetimi Kodları ve Araçlarını seçip tamamı tıklayın.

En son olarakda Çalıştır yada Komut satırına gelip cscript c:\inetpub\adminscripts\adsuti l.vbs SET /w3svc/AppPools/Enable32BitAppOnWin64 True yazıp entere basın. Bu işlemin karşılığında ekrana Enable32BitAppOnWin64 : (BOOLEAN) True yazması gerekmektedir. Artık Windows 7 64 bit de Provider problemi yaşamazsınız.

Windows 7 Firewall Control 3.0 - Windows 7 Güvenlik Duvarı Kontrolü 3.0


Windows 7 Firewall Control 3.0 ağ üzerinden gelen istenmeyen saldırılara karşı bilgisayarınızı ve uygulamalarınızı korur. İnternet erişiminizi ve ağ trafiğinizi kontrol ederek kişisel bilgi sızıntısı olup olmadığını sağlar.

Windows 7 Firewall Control 3.0 Download indirmek için tıklayınız. ????:

smiley - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri


Windows 7 Codec Pack 2.2


Windows 7 Codec Müzik ve film dosyalarını oynatmak için kurulan bir codec paketidir. Paket içerisinde DivX gibi dosyaları kodlamada vardır. XviD, x264 gibi birçok kodlama uygulaması mevcuttur.
Video türleri desteklenen dosyalar AVI, MKV, MP4, OGM, MPG, MPEG, VOB, FLV, PS, TS, NUV içerir. Ses dosyası türleri AC3, DTS, AAC, APE, FLAC, TTA, WV, OGG, Vorbis, MO3, IT, XM, S3M, MTM, MOD, umx içerir.

ic1eki - Windows 7 Hakkında Herşey, İpuçları, Kısayollar, Ekran Görüntüleri