Kim istemezki sahip olduğu Pc füze gibi çalışsın,kim istemezki sahip olduğu Pc den tam performans almak işte bunların gerçekleşmesi için 4 altın kural !

Birinciden başlayalım:

1 - Siz farkında olmasanız bile internette gezerken Pcnize birçok trojen,casus yazılımlar geçer hatta zararlı sitelerden birşey indirmediğiniz halde Pcnize virüs girebilir bu zararlı şeyler pcnize zarar verebilir.Mesala bir gün Pcnizin harddiskini kontrol edin normalde pcnizde hiç birşey yüklü depildir ama siz harddiskinizdeki pasta diliminin yarsından fazlasının dolu olduğunu görürsünüz acaba bunun sebebi ne olabilir?Bu pcnizde bir virüsün olduğunu gösterir.Virüs harddiskinize kadar ulaşmış ve harddiskinize zarar vermeye başlamıştır.Sırf bu olaylara yakalanmak istemiyorsanız en az haftada 1kez Pcnizi baştan aşağıya virüs testinden geçirin.Çok işe yaradığını göreceksiniz.

2 - Pcnizi açtığınızda sağ alt köşede kaç tane madde görüyorsunuz?benim Pcimde en fazla 4 tane.Peki sizinkinde ?Şunu hiç unutmayın sağ alt köşede kaç tane şekil varsa pcnizde o kadar yavaşlar.Bunlardan iki şekilde kurtulabilirsiniz.

a -
Geçici çözüm :
Pcnizi her açtığınızda o şekillerin sağını tıklayıp çıkş veya exit deyin

b - Toptan çözüm :
bu çözüm daha iyi bir anti trojen veya anti spyware programı yükleyin pcnize ve programı tarattırın programın bulduğu herşeyi silmesini emredin Pcnizi yeniden başlatın pcnizin rüzgar gibi hızlı olduğunu göreceksiniz.Ve bida sağ alt köşede o sıkıcı zımbırtı şekiller çıkmayacaktır.

3 - Artık oyun performansında düşüş mü tespit ettinz?Oyunlarınız yavaş mı hareket ediyor?Artık pcnizin donanımlarını güncelleme vakti gelmiştir.Bu madede fazla söze grek yok.size verilen donanım cdlerini pcnize bidaha kurun(ekran kartı cdsi felan)böylece istediğiniz oyun performansına kavuşmuş olursunuz.

4 - Yaz aylarında oyun performansı iyice düşer.Nedenmi çünkü oyun performansı için en gerekli olan donanım yani EKRAN KARTI artık iyice bunalmıştır.Hele ekran kartınızın soğutucusu yoksa vay halinize.Yapacağınız şey basit yaz aylarında mümkün olduğu kadar kasanızın yan kapaklarını açın ve mümkün olduğu kadar pcnizi serin yerlerde kullanın