Hepimiz biliyoruz ki Regedit yani Kayıt defterimiz bizim herşeyimiz. Ona birşey olursa düzeltmek için türlü türlü işlemler yaparız günler boyunca sürer yapamayız kafayı yeriz vs. gibi ve sonunda format atar gideriz..

Artık format atmayacağım bunları derseniz yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir. Sizler kayıt defterinde bir değişiklik yaptığınızda yapmak istediğiniz değişikliği yapmadan önce yedekleme almanız. Yapmış olduğunuz bir değişiklik hatalı ise geri dönme ihtimaliniz yüksek eğer almadıysanız yukarıdaki açıklamam da mevcut.

1. İlk önce Başlat menüsüne Regedit yazalım.. Kısa yol kombinasyonu (windows tuşu + r tuşu)

2. Daha sonra çıkan kayıt defterimizin sol menüsünde "Dosya" kısmına gelerek orada "Ver" seçeneğine tıklayalım ve ardından ImmortaL.reg uzantılı bir dosyayı istediğiniz yer kaydedelim.

3. Eğer ki kayıt defteriniz ikinci paragraftaki gibi bir hata verdiyse oluşturulan ImmortaL.reg dosyasını sağ tıklayıp (right click) "birleştir" diyin. Eğer ki bu birleştirme sırasında bir hata alıyorsanız;

====> 1. maddedeki gibi Başlat menüsüne Regedit yazalım.. Kısa yol kombinasyonu (windows tuşu + r tuşu) uygulayın.

ve daha sonra ise tekrar sol yukarıdaki menüden dosya seçeneğine gelin ve orada "Al" kısmına tıklayın ve oluşturduğunuz .reg dosyayı benim ismim ile ImmortaL.reg dosyasını içeri alın.