Minik kalplerin yardımlaşması

2008'e girerken tüm dostlarını "yardımlaşmaya" davet eden Coffee Republic, yılbaşında Elazığ'daki yoksul ailelerin çocuklarına dağıtılmak üzere kitap ve oyuncak topluyor

Okuma ve oyuncaklarla oynama fırsatı olan çocuklardan, doğudaki arkadaşlarına uzanan yardım eli
Kahveye, yemeğe ve insana olan tutkusuyla tanınan Coffee Republic, Okuma Günleri'nden sonra doğudaki illerde yaşayan yoksul ailelerin çocuklarına kitap ve oyuncak yardımı toplayarak, taşıdığı sosyal sorumluluğun bir yansımasıyla, okuyan ve gelişen bir topluma katkıda bulunmaya devam ediyor.
İlk kez 2008 Yılbaşı için düzenlenen bu kampanyanın geleneksel bir hale getirilerek, bundan sonraki her yılbaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda da yapılması planlanıyor.

Yaş sınırı yok

Kampanya kapsamında, Aralık ayı boyunca Coffee Republic mağazalarında bulunacak sepetlerde toplanacak oyuncaklar Ocak ayının ikinci haftası içinde dağıtılması için Elazığ'da işbirliği içinde olunan Yardımlaşma Vakfı'na teslim edilecek. Kampanya kapsamında her çocuk; kendi kitap ve oyuncaklardan birini, kitabı ve oyuncağı olmayan, tanımadığı arkadaşlarına bağışlayacak. Kampanyaya katılan çocuklar hediyelerin içine kendi duygularını ifade edebilecekleri yazıları da ekleyebilecek. Özellikle 0-12 yaş çocuklar için planlanan kampanya için yaş sınırı bulunmuyor.

İster yeni ister kullanılmış

Coffee Republic Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Tangülü kampanya ile ilgili değerlendirmesinde “İstenirse, çocukların yaşı büyüdüğü için kullanılmayan -ancak iyi durumda ve temiz olan- tüm eski kitap ve oyuncaklar da kampanyaya bağışlanabileceği gibi, çocuğu olmayan büyükler de alacakları yeni kitap ve oyuncaklar ile bağış yapabilirler” dedi.

Aralık ayı süresince Coffee Republic mağazalarında bulunacak sepetlerde toplanacak her oyuncağın bağış olarak kaydı alınacak. Bu oyuncaklar yaş grubuna göre ayrılarak hediye paketi yapılacak. Ocak ayının ikinci haftası içinde dağıtılması için Elazığ'da işbirliği içinde olunan Yardımlaşma Vakfı'na teslim edilecek.