Yıllardan beri herkes bir ütopya oluşturmuş kafalarda. Takvim yaprakları yırtıldıkça, teknoloji ilerledikçe insanlar bir dünya yaratmış kendilerinde.

Geçmişte uzayla alakalı bir film olunca ya da uçmak, görüntü elde etmek gibi olaylar eserlerde yansıyınca insanlar “imkansız, kitap, film işte” der gülüp geçerlerdi. Oysa günümüze bakınca imkansız dediğimiz şeylerin ötesinde de bir teknoloji hakim.

Şimdi bakıyorum da modern zombi diye tabir ettiğim virüs kapmış adeta mutasyon misali insan desem insan değil yaratık biçimli canlıların türeyip insanlığı yok etmeye daha doğrusu besin elde etme amacıyla kan arayışında bulunan yaratıkların filmleri var etrafta. Son zamanlarda da bir hayli artı kanımca. İzlemesi keyifli de hiç gerçekleşme olasılığını düşündünüz mü? Bir virüs, bir insan ve bir son… Aslında gerilmek için izlediğimiz şu modern zombileri ilerde peşimizde koşarken bulmayalım. Belki gülüyorsunuzdur! Uçak fikrine de gülmüşlerdi, uzaya çıkma fikrine olduğu gibi.

Her saniye insanın artmasıyla birlikte katlar şeklinde artan önüne geçilmez hırsın nedeniyle türemiş bir virüs… Tarihe geçmek adına ya da isim yapmak… Ya da kendiliğinden oluşmuş bir virüs. Bir hata sonucu yayılıp tüm dünyayı etkisi altına alır. İlk noktadaki insanlar kurtarılmaya alınır. Daha çünkü bağışıklığı bulunmamıştır. Kurtarırken tabi elekten geçme var. Hasta olanlar süzgecin üstünde kalır, sağlamlar geçer. Tabi herkese yetecek kadar araç da olmaz. Orda kalanlar değişim geçirenlerden kaçmaya, yem olmamaya çalışırlar. Korkutucu görünümlü modern zombiler virüs tercihine bağlı olarak gündüz de çıkabilirler. Kurguyu kendi fantezilerinize göre oluşturabilirsiniz.

Aslında bana sorarsanız hiç de imkansız gibi gözükmüyor. Teknoloji günden güne çok daha hızlı ilerliyor. Bilim adamların hırsı bir kenara böyle bir şey başka bir virüse bağışıklık kazandırma çalışmaları sırasında bile çıkabilir. Sonuçta bir son bizi bekliyor ufukta. Belki yarın belki yarından da yakın…

Bu kısımdan sonra başka bir son üretmek istiyorum. Bir de bizim modern zombilerin dışında Japonların önde götürdüğü robot piyasası var. Yoğun bir çalışma içerisinde insana en yakın benzerlikte robotları üretmeye çalışıyorlar. Yakında belki yanımızdakinin robot mu insan mı olduğunu anlamakta zorluk çekeceğiz. Ya da abartıyım gelişmekte olan çocuğumuz aynaya bakınca anne ben hangi gruptandım derse şaşmayın.

Tabi ilerleyen zamanda teknolojik robotlarımıza akıl da eklenince(akılsız da olabilirler) insanlığa hükmetme ya da yok etme gibi isteklerde bulunabilirler ve bize karşı savaş açabilirler lakin bu tarz filmler de vizyonlarda var.

Ne olursa olsun ikisinde de bir son var. Kimse sonu görmek istemez. Bu yüzden bilim adamlarına buradan sesleniyorum: Dikkatli olun gözünüzün yağını yiyim! Bir robot tarafından öte beri savrulmak ya da modern zombiler tarafında iğrenççesine yenmek istemiyorum!!!

Belki de böyle bir son olmaz kim bilir bağışıklık bulunur koloni insanlar türer yeniden ve yuppi insanlık son bulmadı. Robotlar kısmında da iyi robotlar insanlığa yardım eder ya da insanlık bir şekilde yener. Bir kahraman çıkar… :P vs…

Belki de hiç böyle bir şey olmaz. Bizim bilim adamları beni duyar da dikkat ederler.

Biraz belirsiz bir ütopya oldu. Olsun bu da benim ütopyam.

Onu bunu bırakın gidip sevdiklerinize seni seviyorum deyin ve sarılın. Her an ne olur belli olmaz önemli olan çok geç olmadan… Sonra çok ağlarsınız, keşke dersiniz… ,

Aslında etrafa bakarsanız modern zombilerden ve robitiklerden çok görürsünüz. Az dikkat edin bi!