kremalimilfoy7 - Kremalı Milföy Tarifi

Malzemeler
8 adet milföy hamuru
1 paket hazır pasta kreması
Reçel ya da marmelat
pudra şekeri
Hazırlanışı
Milföy hamurlarınıza farklı farklı şekiller verebilirsiniz. Sırası ile hepsinin yapımını anlatmak istiyorum.
Yukarıda resimde görülen şekli vermek istiyorsanız; Milföy hamurlarınız yumuşadıktan sonra karşılıklı iki köşesi birleşmemek koşulu ile hamurun iç kısmını kare şeklinde kesin. Daha sonra resimlerden de anlaşılacağı gibi kesilmiş köşeleri iç kısımdaki minik karenin üzerine katlıyorsunuz. Her iki köşeyi katladıktan sonra kremayı ve marmelatı üzerine koyarak fırına sürün. 160-170 derecede milföy hamurlarınız pişene kadar bekletin. Eğer pişmiş krema kullanıyorsanız bence kremayı ve marmelatı daha milföyler piştikten sonra ekleyebilirsiniz. En azından marmelatını fırından aldıktan sonra ekleyin daha lezzetli oluyor.
kremalimilfoy - Kremalı Milföy Tarifikremalimilfoy2 - Kremalı Milföy Tarifikremalimilfoy3 - Kremalı Milföy Tarifikremalimilfoy4 - Kremalı Milföy Tarifi
Ayrıca isteğinize göre Milföy hamurlarınızı şekillendirebilirsiniz. Biz iki farklı görünüm daha elde ettik. Onların yapımını yazının devamında okuyabilirsiniz.
kremalimilfoy9 - Kremalı Milföy Tarifi
kremalimilfoy6 - Kremalı Milföy Tarifi
kremalimilfoy5 - Kremalı Milföy Tarifi
Bu iki görünümü oluşturmak birbirine çok benziyor. İlkinde milföy hamurunun içine krema ve marmelatı koyduktan sonra karşılıklı iki köşesini kremanın üzerine katlıyor, ikincisinde ise milföy hamurunu oklava ile biraz büyütmeniz gerekiyor. Diğeri gibi içine malzemeler eklendikten sonra sararak şekildeki görünümü elde ediyorsunuz.
Servis yapmadan önce üzerine pudra şekeri serpmelisiniz. Afiyet olsun..